et
en
Teksti suurus:
A A A

Algab Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna õppus Põhjakonn 24

15.04.2024
Autor: Kristiine Raidma
Õppus Põhjakonn toimub tänavu 15.-19. aprillil 2024 ja sellest võtab osa ligi 500 võitlejat.
 
Õppuse Põhjakonn 24 raames osalevad Kirde maakaitseringkonna (KiMKRi) üksused ka 15.-17. aprillil 1. jalaväebrigaadi juhitaval Nato liitlaste lahingugrupi integreerimisõppusel Ymir/Bold Bugle.
 
Õppuse Põhjakonn 24 peaeesmärgiks on KiMKRi üksuste treenimine, nende lahinguvalmiduse võimekuse ja reageerimiskiiruse tõstmine võimaliku sõjalise ohu korral oma vastutusalas. KiMKRi poolelt osalevad õppusel Põhjakonn 24 Alutaguse ja Viru malevate maakaitsekompaniid.
„Õppus Põhjakonn 24 on väga oluline väljaõppesündmus Kirde maakaitseringkonna jaoks, mille jooksul saame anda hinnangu maakaitse kompaniide valmisolekule täita sõjaaja ülesandeid, lisaks harjutame omavahelist koostööd nii ringkonna üksuste kui ka staabi vahel ,“ ütles KiMKRi ja Viru maleva pealik kol-ltn Jaanus Ainsalu. „ Kui eelmisel aastal keskendusid KiMKRi üksused peamiselt rünnaku ülesannete täitmisele, siis tänavu on fookuses kaitsvad tegevused. Samuti on meil hea meel võõrustada õppuse Põhjakonn raames liitlasi, kellega koos saame treenida  oma üksusi erineval maastikul.“
 
Õppusel Põhjakonn 24 osalevad ka üksused Leedu vabatahtlike organisatsioonist KASP ja Prantsusmaa maaväe kergejalaväekompaniist.
„Meil on hea meel, et saame osaleda õppusel Põhjakonn 24, tänu millele saame end paremini ette valmistada ka õppuseks Kevadtorm 2024,“ ütles Prantsuse kapten Hubert. „Koostöö Kaitseliiduga annab meile hea võimaluse panustada ühisesse kaitsekoostöösse ja tugevdada NATO idatiiba. Lisaks annab see ühistreening meie üksuse võitlejatele suurepärase võimaluse õppida ja kasutada uusi taktikaid erinevatel maastikualadel.“
 
Õppus Põhjskonn toimub aastast 2009. See algas erialalisest taktikalisest harjutusest, millest on tänaseks välja kasvanud Kirde maakaitseringkonna suurim õppus. Tänavu toimub see kuueteistkümnendat korda.