et
en
Teksti suurus:
A A A

Ameerika Ühendriigid andsid üle varustuse Kaitseliidu kaitsevõime tugevdamiseks

08.02.2021
Ameerika Ühendriigid andsid 26.jaanuaril Kaitseliidule 8 miljoni dollari väärtuses täiustatud binokleid, kaasaskantavaid ja sõidukitele monteeritud raadioid, raadio- ja öövaatlusseadmete varuosi ning abivahendeid.
Kaitseliidule üle antud varustus hõlmab muuhulgas kaasaegseid krüptovõimekusega raadiojaamu, abi hulka kuulub tootjafirmapoolne väljaõpe. Ameerika Ühendriikide poolt saadetud varustus jõuab kõikidesse Kaitseliidu malevatesse.

Need tarned on osa Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatuse partnerlusvõime ülesehituse programmi (BPC) jaotisest 333, eesmärgiga tugevdada strateegilist sidusust USA ja Eesti vahel NATO liitlaste ja partnerite koostalitusvõime tagamise läbi. BPC programme rahastab USA kaitseministeerium ja need on kavandatud täiendama Eesti jõupingutusi kaitsevõime suurendamiseks laskemoonavarude täiendamise, integreeritud õhu- ja raketikaitse, merendusalase teadlikkuse ja turvalise teabevahetuse kaudu.

Eesti kaitsejõud ja Ameerika Ühendriikide Euroopa väejuhatus jätkavad koostööd ühiste strateegiliste eesmärkide saavutamiseks ja  stabiilsuse tagamiseks piirkonnas. Ameerika Ühendriigid on alates 2015. aastast panustanud kaitsekoostöösse Eestiga  enam kui 200 miljonit dollarit. USA ja Eesti korraldavad igal aastal mitmeid õppusi ja sõjaväelaste koostööprojekte.