et
en
Teksti suurus:
A A A

Esmakordselt kuulutatakse välja aasta kodutütar, noorkotkas ja noortejuhid

12.12.2019
Valgamaa aasta noorkotkas, aasta noortejuht ja aasta kodutütar.
Autor: Ülla Tamm
Reedel, 13. detsembril kuulutatakse esmakordselt Kaitseliidu noorteorganisatsioonide ajaloos välja vabariikliku tunnustuskonkursi „Aasta kodutütar“, „Aasta noorkotkas“ ja „Aasta noortejuht“ tiitlisaajad. Pidulik üritus toimub Tallinnas Vabamu muuseumis.
 
Laureaadid kuulutatakse välja neljas kategoorias: aasta kodutütar, aasta noorkotkas, aasta Kodutütarde noortejuht ja aasta Noorte Kotkaste noortejuht. Nominente esitati kõikidest malevatest ja ringkondadest. Kandidaate said igasse kategooriasse esitada kõik Kaitseliidu liikmed ja töötajad. Mõned piirkonnad valivad aasta parimaid ka maakonna tasandil, sealt liikusid nominendid automaatselt edasi vabariiklikule konkursile.

Noorte Kotkaste peavanema Silver Tamme sõnul on oluline silmapaistvate kaitseliitlaste ja naiskodukaitsjate kõrval tunnustada ka teisi Kaitseliidu ülesannete täitmisele panustavaid liikmeid – noortejuhte, noorkotkaid ning kodutütreid. „Noortejuhid on suure südamega inimesed, kes on pühendunud oma tööle Kaitseliidus ning loovad Eesti noortele tegutsemisvõimalusi, mida üksnes Kaitseliidu noorteorganisatsioonid suudavad pakkuda. Tuhandete noorkotkaste ja kodutütarde hulgast esile kerkinud noored panustavad organisatsiooni juba ise suuremal määral tegevuste korraldamisega. See toob tegevusse noortepärase nüansi ja annab veel enamatele noortele võimaluse panustada riigikaitsesse,“ kirjeldab Tamm noorte ja noortejuhtide panust organisatsiooni.

Kõiki nominente premeeritakse hinnaliste kingituste ja aukirjadega, mille annavad üle kaitseminister, Kaitseliidu ülem ja mõlema noorteorganisatsiooni peavanemad. Laureaate tunnustatakse lisaks sepistatud rändauhinnaga.

„Rändauhinnad kannavad endas väga tähenduslikke sümboleid ja sõnumeid. Noortejuhid on meie organisatsioonide võtmeisikud, ilma kelleta poleks võimalik areneda ja noortele mitmekülgseid tegutsemisvõimalusi pakkuda. Seetõttu on auhinna kujutiseks võti - võti, mis avab noortele uksi. Kodutütre ja noorkotka auhinna keskmes on suur ja tugev kompass, sümboliseerides Kaitseliidu noorteorganisatsiooni, mis on noorele julgustavaks suunanäitajaks. Kompassinõel on pööratav, kuna valiku, kuhu suunas edasi liikuda, teeb noor ikkagi ise,“ kirjeldab Kodutütarde peavanem Ave Proos auhindade tähendusi.

Üritus algab Vabamus kell 18.00 ning sinna on kutsutud tunnustuskonkursi nominendid, kaitseminister, Kaitseliidu ülem, Kaitseliidu vanematekogu esimees ja keskjuhatuse liikmed ning mõlema organisatsiooni keskjuhatuse liikmed.

Konkursi „Aasta kodutütar/noorkotkas“ eesmärk on tunnustada Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tegevuses aktiivselt ja silmapaistvalt osalevaid noori. Konkursi „Aasta noortejuht“ eesmärk on esile tõsta vabatahtlikul initsiatiivil põhinevates noorteorganisatsioonides – Kodutütred ja Noored Kotkad – noortega töötavate isikute panust. Tunnustuskonkurssi hakatakse korraldama igal aastal.
 
Tunnustusürituse nominentide vaata siit.