et
en
Teksti suurus:
A A A

Harjumaal algab patrullvõistlus “Mini-Erna”

30.06.2023
Mini-Erna 2022
Autor: Markus Sein
Reedel, 30. juunil stardib Harjumaal 27. korda iga-aastane patrullvõistlus “Mini-Erna 2023”. Tegu on noorkotkaste aasta kõige oodatuima jõukatsumisega, kus pannakse osalejatel proovile nii füüsiline kui ka vaimne võimekus. Võistlusest võtavad osa 4-liikmelised esindusvõistkonnad pea igast maakonnast ja külalisvõistkonnad Lätist ning Leedust.
30. juunist 2. juulini aset leidev “Mini-Erna 2022” võistlus viib noorkotkad seiklema Harjumaa ja Tallinna linna vaheldusrikkale maastikule. Võistlusest võtavad osa noorkotkaste võistkonnad kes peavad läbima ligikaudu 75 km raja liikudes jalgsi ning täita etteantud ülesandeid. “Mini-Erna” võistluse kaudu on noorkotkastel võimalik kontrollida oma ettevalmistust järgukatsete osas ning suutlikkust tegutseda maastikul meeskonna koosseisus.

Patrullvõistlus sisaldab mitmesuguseid tegevusi, sealhulgas orienteerumist päeval ja öösel, vastutegevuse poolt ülesseatud varitsuste vältimist, noorkotkaste järgu- ja erikatsete nõuetest tulenevaid ülesandeid ning osavust, kiirust, vastupidavust ja leidlikkust nõudvaid ülesandeid.

Tamm ütleb, et tihtipeale on just sujuv meeskonnatöö on otsustava määrusega eduka tulemuse vormistamisel. “Soovin võistlejatele reibast sammu ja rahulikku meelt ning edukaid võistluskilomeetreid!” lisab peavanem.
Võistluse korraldaja ja läbiviija on Noorte Kotkaste Tallinna malev, Kodutütarde Tallinna ringkond koostöös Kaitseliidu Tallinna maleva, Naiskodukaitse Tallinna ringkonna ja mitmete teiste koostööpartneritega. Noorte Kotkaste põnevaim ja kõige oodatum sündmus toimub tänavu juba 27. korda. Eelmisel aastal pärjati võitjaks Harju maleva noorkotkad.

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav noorteorganisatsioon, mis vabatahtlikust väärtustades pakub noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu.