et
en
Teksti suurus:
A A A

Hiiumaa noorkotkad triumfeerisid "Mini-Erna 2023" patrullvõistlusel

03.07.2023
Võidukad Emmaste rühma noorkotkad
Autor: Markus Sein
Möödunud nädalavahetusel, 30. juunist kuni 2. juulini, toimus põnevusterohke Noorte Kotkaste iga-aastane patrullvõistlus “Mini-Erna”, mille võitsid Saaremaa maleva Hiiumaa malevkonna noorkotkad. Teisele kohale tulid Jõgeva noorkotkad ja kolmandale positsioonile tõusis Sakala poiste võistkond.
Reedest pühapäevani kestnud “Mini-Erna” võistlusel pani end proovile 15 kodumaist Noorte Kotkaste võistkonda ning kaks külalisvõistkonda Lätist ja Leedust. Kokku osales võistlustules 17 neljaliikmelist meeskonda, kes võtsid mõõtu Harjumaa ja Tallinna linna mitmekesisel maastikul.
 
27. “Mini-Erna” patrullvõistluse avaakt toimus reede õhtul Merikülas Tabasalu kooli hoovil, kui võistluse avasid Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm ja Kaitseliidu Harju maleva pealik kolonelleitnant Arbo Probali.
80-kilomeetrine võistlustrass kulges läbi Hüüru, Saue ja Laagri, jõudes lõpuks välja Männiku lasketiiru. Seal algas rogain, meeskondlik orienteerumismatk, kus etteantud aja jooksul tuli läbida võimalikult palju kontrollpunkte. Peavanema Silver Tamme sõnul on võistlus igal aastal unikaalne, kuna iga korraldaja toob mängu oma isikliku stiili. “Esimest korda kulges osa võistlustrassist ka linnaruumis, mis andis võistlejatele tavapärase patrullvõistluse mõttes uudse tunnetuse,” sõnas Tamm.
 
Patrullvõistluse käigus tuli noorkotkastel näidata mitmekülgseid oskusi, sealhulgas päeva- ja öist orienteerumist, vastutegevuse varitsuste vältimist, noorkotkaste järgu- ja erikatsete tundmist ning meeskonnatööoskusi.

Võistlus lõppes pühapäeva varahommikul Tallinnas Nõmme malevkonnas, kuhu jõudis 17-st startinud võistkonnast 14. Kolm meeskonda pidid vastu võtma raske otsuse katkestada. Autasustamisel tõstis Kaitseliidu ülem kindralmajor Riho Ühtegi esile osalenud noorkotkaste erakordset tublidust ja sitkust, kinkides võistluse võitnud Hiiumaa võistkonnale omapoolse pühendusega noad.

Hiiumaa võistkonda kuulusid kapten ja salgapealik Kaur Pranno, Karl-Markus Sadul, Kiur Tuberg ja Erki Pranno. Võistkonna esindajaks oli Kaie Pranno. Võistluse korraldaja ja läbiviija oli Noorte Kotkaste Tallinna malev eesotsas Maria ja Joel Rilloga ning Liis Aadlaga. Oma õla panid alla ka Kodutütarde Tallinna ringkond, Kaitseliidu Tallinna malev, Naiskodukaitse Tallinna ringkond ja Saue vabatahtlikud päästjad.

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav noorteorganisatsioon, mis vabatahtlikkust väärtustades pakub noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu.