et
en
Teksti suurus:
A A A

Hirmus Antsu juubelisünnipäev toob metsavennauurijad kokku

20.10.2017
Ants Kaljurand ehk Hirmus Ants
Autor: MGB
Laupäeval tähistatakse Pärnus Eesti ühe legendaarsema metsavenna Hirmus Antsu 100 sünniaastapäeva ajalookonverentsiga Ants Kaljurand 100.
"Asjaolu, et 2017. aastal täitub 100 aastat Ants Kaljuranna sünnist, oli juba pikalt kalendrisse üles tähendatud ning selle sündmuse väärikalt tähistamise plaan ootas lihtsalt oma aega ja sisustamist," ütles konverentsi korraldusmeeskonna liige major Mehis Born.

Tema sõnul peaks toonaste sündmuste ja arengute tundmine ning mõistmine looma vundamendi, millele tänased riigikaitsjad saavad luua uued plaanid samalaadsete olukordade tarbeks tulevikus.

"Samas on ka ääretult oluline edastada signaal, et me ei unusta oma kangelasi, ja nende kunagised sooritused saavad olema mäletatud ja tunnustatud," lisas Born.

Kuigi konverentsi päevakangelaseks on loomulikult Hirmus Ants, puudutavad seal käsitlemist leidvad alateemad siiski kogu metsavendluse valdkonda ning sellega sotud teemasid nii minevikust  kui praegusest ajast.

Borni sõnade kohaselt on viimaste aastakümnete jooksul arvestatav rida ajaloouurijaid teinud metsavendluse osas tõhusat tööd ning kogunud muljetavaldava ning teemat suhteliselt hästi katva hulga materjale. Seetõttu oli ka idee neid ajalookonverentsi raames esitleda lihtne tulema. 

"Meie ettekandjad on valdkonnas tunnustatud tegijad, mistõttu on oodata väga kõrgetasemelist ning silmaringi avardavat konverentsi," oli major Born veendunud.

Ajalookonverents Ants Kaljurand 100 leiab aset laupäeval, 21. oktoobril Pärnus Kuninga tänava põhikoolis kella 12.00. kuni 17.00. Üritusel astuvad oma ettekannetega üles tuntud ajaloolased ja -uurijad nagu Martin Andreller, Martin Herem, Tiit Noormets, Meelis Saueauk ning Mati Mandel.

Konverentsi korraldamist toetasid Eesti Endiste Metsavendade Liit, Eesti Sõjamuuseum - kindral Laidoneri muuseum, Eesti Vabadusvõitlejate Liit, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Mälu Instituut, Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit, Kaitseliit ja Kaitseliidu Pärnumaa malev.

Vaata kes oli Hirmus Ants