et
en
Teksti suurus:
A A A

Teisipäeval algab Jõgevamaal Admiral Pitka luurevõistlus

29.07.2018
Pitka luurevõistlus 2017
Autor: Asso Puidet
Tänavusel rahvusvahelisel admiral Pitka luurevõistlusel läheb rajale 30 neljaliikmelist võistkonda üheteistkümnest riigist, kes peavad nelja päeva jooksul läbima varjatult kontrollpunktist kontrollpunkti liikudes linnulennult üheksakümmend kilomeetrit.
Välismaistest külalistest on kahe võistkonnaga esindatud Soome, Poola ja Taani ning ühe meeskonnaga USA, Leedu, Bosnia ja Herzegovina, Rootsi, Läti, Itaalia ja Suurbritannia riigikaitse organisatsioonid. Lisaks võistleb ka üks USA, Bosnia ja Herzegovina ning Eesti ühisvõistkond.
 
Lisaks piiritagustele relvavendadele lähevad võistlustulle ka kodumaised jõustruktuurid. Kaitseliidust on esindatud võistkondadega Tallinna, Pärnumaa, Järva, Jõgeva, Harju ja Rapla malevad.
 
Lisaks võtavad võistlusest osa naiskodukaitsjad Võrumaa ringkonnast ja võistkonnad Scoutspataljonist, Vanglateenistusest ning Politsei- ja Piirivalveametist.
 
Võistluse avamine on teisipäeval, 31. juulil kell 10.00 Mustvees kultuurikeskuse kõrval. Kõik huvilised saavad võistlejatele kaasa elada veel kolmapäeval, 1. augustil kell 16.00-18.00 avatud kontrollpunktis Levala külas, Mustvee vallas, Jõgevamaal.
 
Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust/varustust ning kindlasti ka moraali.
 
Kaitseliidu korraldatava militaarvõistluse ülem on Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili, võistluste peakohtunik on Soome reservohvitser kapten Tomi Haimelin.

Lisainfo võistluse kohta:
http://www.kaitseliit.ee/et/pitka
https://www.facebook.com/pitkachallenge