et
en
Teksti suurus:
A A A

In memoriam Tõnu Orav (21.08.1965 – 03.05.2022)

09.05.2022
Autor: Kaitseliit
Kaitseliidu Tallinna malev teatab kurbusega, et meie seast on pärast rasket haigust taevasesse malevasse lahkunud tõeline sõber, kamraad ja kaasvõitleja, Lääne malevkonna seenioride rühma pealiku abi kapral Tõnu Orav.
Tõnu oli aastakümneid aktiivne isamaaline mees mitmel rindel, sealhulgas Kaitseliidus. Tõnu on üks Tallinna maleva taasasutaja aastast 1990, Lilleküla rühma pealiku abi ja hiljem ka rühmapealik aastatel 1990 – 1992. Paljud teavad ja mäletavad teda kui kunagist „tankitõrjuja Tõnu“, sest sellist ülesannet täitis ta sõjaaja üksuses. Ta oli Tallinna üksikrühmadest loodud II malevkonna esimese juhatuse liige, hiljem ka malevkonna juhatuse ja revisjonikomisjoni liige.
Tõnu Orav oli Kaitseliidu hoolsusmärgi Valgeristi III klassi kavaler. Samuti on teda tunnustatud Tallinna maleva teenetemärgiga, Lääne malevkonna teeneteristiga, Kaitseliidu teenetemedali Pro Patria kõigi kolme klassiga, mitmete tänukirjadega.
Oleme kaotanud oma kindlameelse ja pühendunud eeskuju. Ärasaatmine toimub 11. mail Pärnamäe kalmistul. Sügav kaastunne Tõnu Orava omastele, kõikidele sõpradele ja kamraadidele Kaitseliidus.