et
en
Teksti suurus:
A A A

In memoriam leitnant Tiit Kivikas (2.08.1943 – 14.09.2023)

16.09.2023
Autor: ajalugu.kaitseliit.ee
Kaitseliidu Tallinna maleva Lääne malevkonda on tabanud raske kaotus, 14. septembril lahkus pärast pikka ja rasket haigust Seenioride rühma liige leitnant Tiit Kivikas.
Tiit oli Kaitseliidu liige aastast 1994.

Aktiivse kaitseliitlasena lõi ta kaasa nii malevkonna, maleva kui Kaitseliidu tegemites, olles nii malevkonna kui maleva juhatuse kui ka Kaitseliidu vanematekogu ja keskkogu ning keskjuhatuse pikaajaline liige.
Tema eestvedamisel sai malev endale Tallinna Trammi- ja trollipargilt valveteenuste osutamise tasuks maastikuauto UAZ õppustel käimiseks ja bussid inimeste veoks, kui Kaitseliidul nappis transpordivahendeid.

Tal olid Tallinna linnas palju häid sidemeid ja tema teeneks Mustamäe halduskogu liikmena oli Mustamäel malevkonnale oma ruumide leidmine 1990.ndate keskpaiku, kus asusid malevkonna staap ja relvahoidla enne Nõmmele kolimist. Ta oli üks korrakaitse organiseerijatest, Mustamäel ja mujalgi linnas abipolitseinike tegevuse ja korrakaitsepunktide loomise algatajatest.
Tiit oli Kotkaristi kavaler ja teda on autasustatud malevkonna, maleva ja Kaitseliidu teenetemärkidega. Samuti on teda tunnustatud Tallinna linna aumärkidega. Kaitseliidu eriteenete medali sai ta Tallinna maleva staabihoone erastamisest päästmise ja malevale jätmise taustatöö eest.

Jääme mälestama kauaaegset elurõõmsat kamraadi ja avaldame kaastunnet perele.

Ärasaatmine on kolmapäeval 20. septembril kl 14.30 Pärnamäe kalmistu kabelis.

Pere soovil pärgi mitte tuua.