et
en
Teksti suurus:
A A A

In memoriam Tiit Tõnts (30.12.1951-03.01.2022)

04.01.2022
Autor: Võrumaa malev
Meie ridadest lahkus rõõmsameelne, abivalmis ja tugeva kaitsetahtega võitleja, Võrumaa maleva Antsla üksikkompanii pealik nooremleitnant Tiit Tõnts.
Tiit oli vabatahtlik kompanii pealik 20 aastat! Lisaks riigikaitselisele tegevusele oli Tiit ka aktiivne abipolitseinik ning erinevate ürituste turvaja. Tema tahtejõudu, õpihimu ning soovi rohkem panustada kirjeldab hästi võitlus Kaitseliidu kooliga. Tulenevalt tema vanusest ei kvalifitseerunud ta laskeinstruktori kursusele aga pühendunud võitlejana sai erisuse, läbis kursuse edukalt ning paljud maleva ja kompanii laskepäevad ja võistlused toimusid tema juhendamisel.

Kuni viimase hetkeni kuulus formeerimisüksuse koosseisu ja tuli kohale ka läinud aasta novembris toimunud välkõppekogunemisele, kuigi tervis polnud enam see. Isegi tervise kiuste panustas Tiit eelmisel aastal 280 tundi vabatahtlikule tegevusele.

Olla maleva aasta kaitseliitlane kaks korda järjest on pigem harva esinev sündmus aga näitab ilmekalt tema pühendumist ja panust riigikaitse tugevdamisse, mille üheks osaks oli ka kogukonna turvalisuse tõstmine.

Tiit on öelnud: „Meie maa, meie rahvas, iga meie pereliige vajab kindlat kaitset, tuge ja turvatunnet. Kaitseliit on tugev jõud, mis aitab meie riigis tagada rahu ja stabiilsust ning on alati abiks tsiviilüritustel, abistab politseid ning teeb tihedat koostööd kõikide jõustruktuuridega. Üheskoos, ühtse meeskonnana oleme murdumatud, oleme tugevamad kui kunagi varem. Rahva tugev toetus Kaitseliidule näitab, et me suudame täita endale püstitatud rasked, ent väga vajalikud ülesanded.
Kes siis veel, kui meie ise ei kaitse ennast?
Isamaa eest surmani“.

Tunnustamised:
 
Valgetähe IV klass 2006
KL Valgeristi II klass 2015
KL Valgeristi III klass 2006
KL Teenetemedal I klass 2011
KL Teenetemedal II klass 2009
KL Teenetemedal III klass 2001
Võrumaa maleva Teenetemärk 2004
PPA teenetemedal
PPA Lõuna prefektuuri abipolitseiniku teenetemärk 2014