et
en
Teksti suurus:
A A A

Järvakad selgitavad parimat patrullvõistkonda

06.06.2014
Autor: Järva malev
6.-8. juunini toimub Albu ja Kose vallas Järva maleva korraldusel sõjalis-sportlik patrullvõistlus, kus 17 neljaliikmelist võistkonda orienteeruvad varjatult metsades ja lahendavad kontrollpunktides erinevaid militaarseid ülesandeid.
Järva maleva poolt organiseeritud võistlus annab võistkondadele võimaluse rakendada oma oskusi ja teadmisi võimalikult realistlikus “vaenulikus” piirkonnas. Võistkonnad peavad liikuma taktikaliselt õigesti, olema maskeeritud (hinnatakse stardis ja luureülesandele siirdumisel) ja kasutama varjatud ning ebatõenäolisi radu, et vältida kontakti “vastasega”. Võistlejad läbivad trassi individuaalsete luuregruppidena jalgsi liikudes, kasutades maastiku omapära “vastase” eest varjumiseks.
Võimalikud tegevused trassil on:
  • Liikumine etteantud ajagraafikus maastikul ning orienteerumine päeval ja öösel;
  • Võistkondade poolt otsuste langetamine ja lahenduste leidmine vastavalt ülesannete püstitustest;
  • "Vastase" jõudude poolt ülesseatud varitsuste vältimine ja õige taktikaline liikumine.
  • Erinevate tulirelvade tundmine ja sõdurioskuste ülesanded, laskmine, esmaabi andmine, luuretegevus jne;
  • Osavust, kiirust, vastupidavust ja leidlikkust nõudvad ülesanded;
  • Võistkonna esindajad saavad toetada oma võistkonda neile mõeldud ülesannete lahendamistega.
Võistluse kestvus on ca 40 tundi. Võistlustrassi pikkus on keskeltläbi 45 kilomeetrit ja sõltub trassi valikust. Võistluse alal tegutseb vastutegevus, kes korraldab varitsusi ning teostab lahingpatrulle.

Võistluse eesmärgiks on välja selgitada parimad kõigist osalevatest võistlejatest, kes suudavad mõelda, tegutseda ja viia lõpule sõjalisi ülesandeid suure füüsilise pinge tingimustes; tõsta huvi sõjaliste oskuste parandamise vastu ja selgitada välja võistkonnad, kes esindavad Järva malevat erinevatel patrullvõistlustel.

Järva maleva patrullvõistluse ametlik avamine toimub 06.06.2014 algusega kell 19.30 Albu vallas, Mõnuvere külas.