et
en
Teksti suurus:
A A A

Järvakandis tähistatakse 30 aasta möödumist Kaitseliidu taastamisest

14.02.2020
Kaitseliidu algusaastail
Autor: Enn Säde
Laupäeval/15. veebruaril toimub Järvakandi kultuurihallis Kaitseliidu taasloomise 30. aastapäevale pühendatud konverents „Kuidas kõik algas ja kuhu me oleme jõudnud?“, kus mõtteid jagavad Kaitseliidu esimene sõjajärgne ülem Kalle Istvan Eller, Kaitseliidu praegune ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Kaitseliidu üks taasloojatest, Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem. Konverentsilisi tervitavad ka peaminister Jüri Ratas ja Riigikogu esimees Henn Põlluaas
Kalle Eller räägib Kaitseliidu tegevuse taastamisest, kindral Riho Ühtegi tänasest Kaitseliidust ja organisatsiooni ees seisvatest väljakutsetest ning kindral Martin Herem Kaitseliidu rollist riigikaitses. Konverentsi lõpetab Kaitseliidu ülemate paneeldiskussioon, mida modereerib Tallinna maleva Toompea malevkonna pealik kapten Ilmar Raag.
 
Konverents algab kell 13 pärgade asetamise ja liputseremooniaga Järvakandi kultuurihalli ees, kus sõnavõtuga esineb  Kehtna vallavanema Indrek Kullam.
 
Kaitseliit oli esimene riigikaitsestruktuur, mis taastati poolteist aastat enne Eesti iseseisvuse taastamist. 17. veebruaril 1990. aastal otsustasid 125 Järvakanti kogunenud inimest taastada Kaitseliidu üleriigilise organisatsioonina ning vastu võeti ka Kaitseliidu ajutine põhikiri. Kaitseliidu allüksuste asutamine oli alanud juba varem.
 
Praegu on Kaitseliidul pea 16 000 liiget, koos Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkastega kuulub Kaitseliitu üle 26 000 inimest.
 
Lähemalt KL taastamisest vt: "Kolmas algus".