et
en
Teksti suurus:
A A A

Jõgevamaal kohtusid KL droonientusiastid

19.07.2016
Autor: KL KKÜ
Möödunud pühapäeval said Jõgevamaal Kirna õppekeskuses kokku Kaitseliidus tegutsevad lennumudelismi ja UAV’de (rahvakeeli „droonide“) entusiastid, et vahetada kogemusi noortele huviringide korraldamise ja läbiviimise alal.
Infopäeva korraldanud Kaitseliidu Küberkaitseüksus (KL KKÜ) ja Jõgeva malev viisid koostöös lõppenud õppeaasta vältel läbi drooniringi tegevusi Põtsamaa Ühisgümnaasiumi õpilastele. Huviringi tulemused julgustasid nüüd asja laiemalt ette võtma ja selleks ühiseid plaane pidama. KL KKÜ ja Jõgeva maleva jaoks oli see omamoodi pilootprojekt, mille eesmärgiks sai seatud noorte elukutsevaliku suunamine IT, side ja mehhatroonika erialadele, millel on juba täna oluline osa riigikaitses ja ka Kaitseliidu tegevuses.  
 
Huviringide organiseerimine on Kaitseliidu jaoks üks täiendav võimalus meile uute ja oskuslike liikmete leidmiseks ning neile esmase väljaõppe andmiseks, sellise ringi tegevuses osalemise eelduseks on kuulumine Kaitseliitu või selle eriorganisatsioonidesse.

Autopilooti kasutav droon on oma olemuselt väike robot, mis lendab ning saadab oma juhile videopilti või muud infot. Sellise seadme opereerimine aga pole naljaasi! Hooletu käsitsemine võib kergesti kaasa tuua kehavigastusi. Selleks et tehnika võimalusi vääriliselt rakendada aga ei piisa ainult raskest rahakotist ja kalli masina ostmisest. Oluline on osata ning teada raadioside, andmeside, mehhatroonika ja aerodünaamika aluseid, samuti teatud õiguslikke küsimusi ning kindlasti lennureegleid ja ohutustehnikat. Selle kõige omandamiseks on kõige parem ise oma kätega midagi valmis ehitada ja praktikas harjutada.
 
Infopäeval osalesid Jõgeva, Järva, Lääne, Valga ja Rapla malevate esindajad. Lääne malevat esindas lennumudelistide seas hästi tuntud Hiiumaa mudeliklubi, mille eestvedajad on aktiivselt tegevad ka Kaitseliidus. Kohale tulnud olid edaspidi valmis ühtse kogukonnana üksteist aitama ja toetama, ambitsiooniks on välja töötada riigikaitselisi vajadusi arvestav Kaitseliidu tehnikaringi õppekava. Vabatahtlikena tegutseme me niikuinii, tehkem seda targalt ja ohutult!