et
en
Teksti suurus:
A A A

Jüri Ratas: Kaitseliidu tegevus arendab ja hoiab rahva kaitsetahet

17.04.2018
Peaminister ja KL ülem KL peastaabis
Autor: Kristjan Prii
Peaminister Jüri Ratas külastas teisipäeval, 17. aprillil Kaitseliidu peastaapi, kus Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili andis talle ülevaate organisatsiooni arenguplaanidest ja mai esimesel poolel toimuvast õppusest Siil 2018.
Peaministri sõnul on eestimaalaste kaitsetahe kõrge, mida kinnitab Kaitseliidu kui vabatahtliku organisatsiooni oluline roll Eesti riigikaitses ja Eesti meeste ning naiste kõrge valmisolek osaleda kaitseväe õppustel. „Mul on väga hea meel kinnitada aastal, mil Kaitseliit tähistab koos Eesti Vabariigiga oma sajandat sünnipäeva, et lähitulevikus kasvab nii Kaitseliidu eelarve kui ka Kaitseliidu tegevväelaste palk ning paraneb kaitseliitlaste sotsiaaltagatiste süsteem,“ ütles Ratas, viidates 11. aprillil Riigikogu poolt vastu võetud Kaitseliidu seaduse muutmise seadusele.

Ta avaldas lootust, et see aitab Kaitseliidul oma arenguplaane paremini ellu viia ja läheneda riigikaitse arengukavas 2017–2026 sätestatud eesmärgile tõsta liikmete arv 30000 peale.

Kaitseliidu ülema kindralmajor Meelis Kiili sõnul on suurõppus Siil Kaitseliidu juubeliaasta vääriline tähtsündmus, mis peab nii kaitseliitlastele endile, meie ühiskonnale, liitlastele ja partneritele, aga ka võimalikule vastasele andma kindla sõnumi, et võtame oma riigi kaitset väga tõsiselt.

„Nii mastaapselt pole varem Eestis laiapindse riigikaitse toimimist rakendatud, väga tähtis on, et suudame oma kindla heidutustegevusega suuta vastast oma plaane muutma,“ ütles kindral Kiili. „Siilile ootame osalema kõiki kaitseliitlasi, et koos kaitseväelaste, politseinike, liitlaste ja teistega näidata: iga okas loeb!“

2.–14. mail toimuv õppus Siil 2018 on taasiseseisvunud Eesti kõige ulatuslikum õppus, mis toob kokku enam kui 15000 kaitseväelast, kaitseliitlast, politseinikku ja päästetöötajat ning ka meie liitlasi ja partnereid 15 riigist.

Fotod kohtumiselt (Valitsuse kommunikatsioonibüroo/Kristjan Prii, Kaitseliit) vt siit.