et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitse Kodu! 2018. aasta parimad

18.03.2019
Parim probleemlugu 2018
Möödunud nädalavahetusel kuulutati välja Kaitseliidu ajakirja Kaitse Kodu! 2018. aastal ilmunud kaastööde paremik.
Parimaks Kaitseliidule pühendatud looks tunnistati  Ilmar Raagi läbi kolme ajakirja ilmunud artiklisari „Sõda, millal see algas“, millest tuntud filmimees ja mõtleja arutleb Kaitseliidu rolli üle praegusel ajastul. Lugejate möödunud aasta lemmikpilt tuli aga Eveliis Padari fotoaparaadist.
 
Probleemlugude kategoorias hindasid lugejad kõige kõrgemalt Antti Viljaste artiklit „Meeskonnatöö ja moraal ehk Kellega läheksid luurele“, milles autor võttis luubi alla koostöö ning selle mõju meie võitlejatele.
 
Koostöövaimust oli kantud ka Indrek Rüütli artikkel möödunud aastaladmiral Pitka luurevõistlusel teise koha saavutanud Järva maleva võistkonnast „Neli meest, üks meeskond, üks eesmärk“, mis lugejate hinnangul platseerus kõige kõrgemale kohale persooniloo kategoorias.
 
Oma kogemustest parameedikuna Koplis pajatanud Joosep Loopere etüüd „Kopli, mu arm“ paljastas linnaosa kogu tema ilus ja valus. Lugejad pidasid seda parimaks 2018. ajakirjas ilmunud meditsiinilooks.
 
Bärbel Salumäe lugu „Noortega töötamine on privileeg“ pälvis parima noorteloo tiitli.  Airi Toomingu „Naiskodukaitse õppusel Siil: pingutus kandis vilja“ tunnistati aga kõige paremaks Naiskodukaitse tegemisi kajastanud looks.
 
Tihedas konkurentsis osutuks parimaks ajalugu käsitlevaks looks läbi aasta ajakirjas ilmunud Martin Andrelleri taaslavastatud Kaitseliidu ajalooliste piltide sari, mis oli pühendatud organisatsiooni 100. aastapäevadele. Sama sündmusega oli seotud ka parim tehnikalugu, mille keskmes oli soomusauto „Estonia“. Autoriks Ivar Jõesaar. Külastatud kohtadest meeldis lugejatele aga kõige enam Taani rannikul düünide vahele peidetud Teise maailmasõja aegne rannakaitsekindlustus Tirpiz, mida käis uudistamas Nele Pernits.
 
Parimaks reportaažiks tunnistati Indrek Velli Ehasalu „SRA – rohkem kui täpi toksimine“ ning õpetuseks Valdo Hälvini „Vedelikutarbimisest ja toitumisest talvistes tingimustes Utria dessanti näitel“.
 
Kokku panustas möödunud aastal ajakirja pea 120 autori, kelle vabatahtliku töö tulemusena ilmus Kaitse Kodu! veergudel üle 160 pikema-põhjalikuma artiklit ning lugematul hulgal fotosid, joonistusi ning teisi illustratsioone.