et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kaitse Kodu! viiendas numbris

20.06.2020
Kaitse Kodu! nr 5, 2020
Autor: Henry Narits
Kaitseliidu ajakirja Kaitse Kodu!  2020. aasta viies number pakub lugemisrõõmu nii tõsisele sõjandusfanaatikule kui lihtsalt riigikaitsehuvilisele.
Värskes numbris räägib Järva maleva vabatahtlik Urmas Glase, kuidas ta on kaks korda leidnud tee Kaitseliiduni, Võrumaa maleva Rõuge-Vastseliina üksikkompanii pealik Anu Jõgeva jutustab riigipiiril hobustega patrullimisest ning Tallinna maleva tankipurustajate ninamees Raigo Sõlg tutvustab tankitõrjeraketisüsteemi Javelin.
 
Harju maleva kaitseliitlane ja sõjandusmuuseumi teadur Siim Õismaa kirjutab ülevaatlikult Balti Landeswehrist, aga mitte „Landesveeri“ sõjast, Lennundusmuuseumi direktor Mati Meos jätkab sõjalennunduse kujunemisloo jutustamist ning erioperatsioonide väejuhatuse ülem kolonelleitnant Margus Kuul vaatleb, mis asjaoludel sündis Lähis-Idas paljusid pikalt hirmu all hoidnud Islamiriik.
 
Kaitse Kodu! viienda numbri videolugudes heidab ajakirja toimetus pilgu peale sellele, mida tegid Kaitseliidu noored koroonakriisi ajal, testib erinevaid matkakirveid ning ehitab plekkpurgist prahipõletit. Pane neile ja paljudele teistele videotele pilk peale Kaitseliidu Youtube’i kanalil.
 
Ajakiri leitav nii veebis kui malevates. Kel pole aga mahti ajakirja mööda ilma taga ajada, saab selle Omniva kodulehe või postkontori kaudu koju tellida. Aastatellimus maksab vähem kui 3 eurot.