et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kaitseliidu ajakirja foto valiti Euroopa parimaks

16.11.2018
Võidufoto
Autor: Martin Andreller
Euroopa militaarajakirjanike koondav Euroopa Militaarpressi Assotsiatsioon (EMPA) valis aasta parimaks fotoks Kaitseliidu ajakirja Kaitse Kodu! kaanel ilmunud pildi rahvusvahelisel sõjalissportlikul võistlusel võistlevatest naiskodukaitsjatest.
Foto autor on kaitseliitlane Martin Andreller, kes on Kaitse Kodu! vabatahtliku kaasautori ja fotograafina tegutsenud juba pikka aega. Rahvusvahelise tunnustuse Kaitseliidu ajakirja panustamise eest pälvis ta siiski esmakordselt.
 
„See on kindlasti suur au, mis annab mulle motivatsiooni edasi tegutseda ning rohkem pingutada,“ ütles pildi autor Martin Andreller. „Eriti magusaks teeb võidu muidugi tõik, et see tuli nii tugevas ja professionaalses konkurentsis,“ lisas ta.
 
Kuigi valdav enamus Euroopa militaarajakirju ilmutab oma lehekülgedel kutseliste fotograafide loomingut, paistab Kaitse Kodu! nende seas silma just vabatahtlike autorite piltide kasutamisega. Selline lähenemine on Kaitseliidu ajakirjale korduvalt edu toonud.
 
Kaitse Kodu! peatoimetaja Karri Kaasi sõnul on Euroopa militaarajakirjanikud ka varasemalt Kaitseliidu ajakirjas ilmunud fotosid kõrgelt hinnanud. 2014. aastal tunnistati naiskodukaitsja Velli Ehasalu pilt esimese ning 2017. aastal kaitseliitlase Koit Künnapuu pilt teise koha vääriliseks.
 
„See näitab, et vabatahtlikkuses peitub jõud, mida ei maksa sugugi alahinnata,“ leidis Kaitse Kodu peatoimetaja Karri Kaas. „Neid õigesti suunates ja kaasates, mida me oleme aastate jooksul järjepidevalt teinud, võib tulemus olla palju suurem kui selle üksikosade summa, mida näitab ka Martini tänavune esikoht,“ lisas ta.
 
Möödunud sajandi keskel Šveitsis loodud Euroopa Militaarpressi Assotsiatsiooni koondab üle 20 Euroopa riigi militaarväljaannet, mis igal aastal tunnustab ühte militaarvaldkonda kuuluvat artiklit ja pilti. Tänavu kandideeris parima foto auhinnale üle viiekümne jäädvustuse pea kümnest riigist.