et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Järva malev sai uue lasketiiru

10.01.2023
Autor: Urmas Glase
 
Järvamaal Eiveres asuva lasketiiru avasid esmaspäeval kaitseminister Hanno Pevkur ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.
Uues lasketiirus on 20 laskerada distantsiga kuni 300m. Samuti on lasketiirul taktikaline laskeala, mille maksimaalseks laskedistantsiks on kuni 50m.
"Mul on hea meel, et Kaitseliit on saanud juurde veel ühe uue lasketiiru, mis avardab nii kaitseliitlaste kui partnerite väljaõppe võimalusi. Arvestades maakaitse kahekordistamist sel aastal on nii laskevõimaluste avardamine kui muude Kaitseliidu investeeringute tegemine vältimatu," sõnas kaitseminister Hanno Pevkur.
„Eivere lasketiiru on oodatud Järvamaale kaua ja selle tähtsust on raske ülehinnata“, ütles Kaitseliidu Järva maleva pealik kolonelleitnant Guido Pettai. “ Meenutuseks, et enne 1940. aastat olid tiirud Järva maleva malevkondades, isegi igal kompaniil. Paide malevkonna toonase pealiku leitnant August Liiviku 11 maailmameistritiitlit ja panus Argentiina karika võitmisesse on laskespordiga kursis olevatele inimestele väljaspool Järvamaadki hästi teada“, lisas malevapealik.
Moodsa lasketiiru olulisus on maakonna ülene riigikaitse laiapindsust silmas pidades. Lasketiiru Järvamaale ehitamine võimaldab paremini planeerida ja ellu viia väljaõppe elemente ühtses tervikus nii Kaitseliidu, kaitseväe, NATO liitlaste kui ka teiste jõustruktuuride jaoks.
Lasketiiru ehitusprojekti koostas P.P. Projekt OÜ ning see valmis 2022. aasta lõpus. Lasketiiru ehitustööd teostas Metropol Group OÜ. Ehitustööde aegset omanikujärelevalve teenust osutas Infragate Eesti AS. Ehitustööde kogumaksumuseks kujunes 769 000.- eurot käibemaksuga.
Lasketiir asub Metsavana kinnistul, Eivere külas, Paide linnas, Järva maakonnas.