et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Jõgeva maleva etteotsa asus kolonelleitnant Tõnis Metjer

13.07.2021
Jõgeva maleva pealikud: paremalt mjr Ants - August Nurk, mjr Janno Rosenberg, kol-ltn Tarmo Laaniste, kol-ltn Tõnis Metjer, mjr Mati Kuusvere
Autor: Jõgeva malev
Esmaspäeval, 12. juulil andis Kaitseliidu Jõgeva maleva pealik kolonelleitnant Tarmo Laaniste maleva juhtimise üle kolonelleitnant Tõnis Metjerile.
õgeva Gümnaasiumi vilistlane kol-ltn Metjer (40) astus kohaliku maleva tegevliikmeks veel enne ajateenistust Viru jalaväepataljonis (1999-200). Ta on omandanud sõjalise hariduse Kaitseväe Akadeemia põhi- ja keskastmekursusel ning Ameerika Ühendriikide armee staabikolledžis.

Tõnis Metjer on teeninud rühma- ja kompaniiülemana ning staabiohvitserina Viru jalaväepataljonis ning Scoutspataljonis sh osalenud kahel välismissioonil Afganistanis: ESTCOY-4 rühmaülemana ja ESTCOY-15 kompaniiülemana. Kol-ltn Metjer teenis viimati Scoutspataljoni staabiülemana ja Kaitseväe peastaabis vanemstaabiohvitserina.

Viimase viie aasta jooksul Jõgeva malevat juhtinud kol-ltn Tarmo Laaniste jätkab välisteenistuses EL sõjalises staabis Brüsselis vanemstaabiohvitserina.