et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu karikavõistlused jalgpallis

Kestvus: 08.06.2019 09:30 - 08.06.2019 18:00
Eesmärk: Populariseerida liikumisharrastust  ja sportlikke eluviise, arendada jalgpallimängu Kaitseliidus ning selgitada välja Kaitseliidu karikavõitja.
 
Aeg ja koht: Turniiri avamängud algavad laupäeval 08. juuni 2019 kell 09.30 Kalevi keskstaadionil, JK Tallinna Kalev kunstmurustaadionil, Staadioni 3, Tallinn.
 
Võistluste ajakava:
08.00-09.00 Saabumine ja registreerimine.
09.00-09.20 Loosimine, võistkonnaesindaja tõmbab loosi alagruppi (A või B).          
                    Võistlusreeglite briifing kohtunikelt.
09.20-09.30 Võistluste avamine.
09.30           Mängude algus.
18.00             Autasustamine
  
Võistluste korraldaja:  Kaitseliidu ülema abi- spordipealik Margus Purlau ja JK Tallinna Kalev spordidirektor Joel Lindpere.
  
Registreerimine: Võistkondade eelülesandmine toimub teavitamise teel e-posti aadressil margus.purlaukaitseliit.ee  hiljemalt 6. juuniks kell 12.00. Eelülesandmiseta võistkonda võistlusele ei lubata. Võistlusele saabudes esitavad võistkonnad nõuetekohaselt täidetud ülesandmislehe (lisa 1).
 
Osavõtjad ja mängijate vastutus: Malevate võistkonnad suurusega kuni 15 mängijat + 1 esindaja. Mängijad peavad olema Kaitseliidu liikmed ja igal võistkonnal peab olema ühtne võistlusvorm. Kehalise võime  ja tervisliku seisundi säilimise eest vastutab iga mängija ise. Võistlejat, kellel on jalgpalli jalanõu metallkorkidega (metallnaelikutega) kunstmuruplatsile mängima ei lubata. Soolist piirangut ei ole.
 
Läbiviimine: Turniir viiakse läbi koostöös JK Tallinna Kaleviga.
 
Läbiviimine: Mängude kohtunikeks on litsentseeritud kohtunikud.
 
Võistlustingimused: Mänguväljakuks on pool jalgpalliväljakut mõõtmetega 60 x 40 meetrit, üheaegselt mängitakse kahel platsil. Mänguaeg 2x12 minutit. Poolajal vahetavad võistkonnad platsipoole ja mäng jätkub koheselt.  Väljakul mängib korraga 6 mängijat + väravavaht. Värava suurus 5 x 2 m, penalti löömise koht 7,5 m kaugusel. Penalti löömise asukoha mõõdab ja määrab platsikohtunik.  Väravavahiala mõõtmed 27 x 11 m.
 
Punktiarvestus:  Alagrupi pingerida järjestatakse saadud punktide tulemusel. Võit annab võistkonnale 3 punkti, viik 1 ja kaotus 0 punkti. Võrdsete punktide korral loeb omavahelise mängu tulemusega saadud punktide tulemus või selle viiki jäämisel, võistkonna poolt löödud kõigi väravate vahe. Play off ja kohamängudes selgitatakse mänguvõitja mängu viiki jäämisel penaltitega. Penaltilöömisel osaleb võistkonnast viis liiget + väravavaht. Penalteid lüüakse võistkonna viie liikme poolt korda mööda. Penalti löömist alustab kohtuniku poolt väljaloositud võistkond.
 
Võistlusreeglid:  Võistlused viiakse läbi kehtivate jalgpallireeglite alusel. Vahetused toimuvad jooksvalt ja suluseisu ei fikseerita. Võistlejat  keda karistatakse ühe mängu vältel kahe kollase kaardiga järgneb  punane kaart  ja võistleja  jätab järgmise mängu vahele. Iga uus kohtumine tühistab eelneva kollasekaardi, ehk siis saadud kollane kaart ei kehti järgmises kohtumises. Kohtunikul on õigus karistada mängijat punase kaardiga ja turniirilt eemaldada, kui mängija käitumine on olnud  palliplatsil ebasportlik. Kõik tekkinud vaidlused mänguajal lahendab kohtunik palliplatsil. Hilisemaid pretensioone mängu lõpus ei menetleta.
 
Autasustamine: Kolme esimest võistkonda autasustatakse karikaga, mängijaid diplomi ning medaliga. Kaitseliidu karikavõitjaks tulnud võistkonda autasustatakse eriauhindadega. Täpseimat väravakütti, silmapaistvaimat mängijat ja osavaimat väravavahti autasustatakse eriauhinnaga.
 
Toetav tegevus: Võistlusel osalejatele tagatakse  pudelivesi ja vahepaladena kõrge toiteväärtusega snäkid. Tagatud on  esmane meditsiiniline abi.
 
Üldiselt: Transpordi võistluspaika ja tagasi korraldab iga malev iseseisvalt. Enne võistluse lõpetamist mõjuva põhjuseta ja korraldajat informeerimata lahkunud võistkonna tulemused tühistatakse.
 
Samuti on väga oodatud mängima Kaitseliidu naisliikmed, et koostada naiste jalgpallitiim esindamaks Kaitseliitu teistel spordiüritustel.