et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu koolil on uued juhid

16.10.2022
Major Rene Toomse
Autor: Madis Veltman/Postimees
Laupäeval andis Kaitseliidu kooli senine pealik kolonelleitnant Meelis Pernits juhtimise üle major Rene Toomsele. Kooli veebel staabiveebel Ivo Kask andis ameti üle staabiveebel Siim Tambaumile.
Major Toomse sõnul tuleb jätkata Kaitseliidu kooli (KLK) muutmisega Kaitseliidu hariduse, teaduse ja arenduste keskuseks, eesmärgiga anda parimad koolitused ja nõuanded kaitseliitlastele vastase võitmiseks ning Eesti inimeste toetamiseks.
 
„Aastaks 2025 annab KLK kogu kaitsevaldkonna parimat juhtide väljaõpet rõhuasetusega hajutatud lahingutegevusele ja julgestusülesannetele,“ kirjeldas Toomse oma visiooni uues ametis.
 
Major Rene Toomse (50) on teeninud 1993. aastast erinevatel ametikohtadel Kaitseliidus, Pärnu- ja Kalevi- ning Luurepataljonis, Rahuoperatsioonide keskuses, Maaväe staabis ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes, samuti osalenud välismissioonidel Bosnia-Hertsegoviinas ja Afganistanis.
 
Toomsel on riigiteaduste doktori kraad Tallinna Ülikoolist. Sõjalist haridust on ta saanud väga erinevatelt kursustelt Ameerika Ühendriikides (sh nn Rangeri kursus), Soomes, Lätis, Eestis jm. Major Toomse on viljakas publitsist, tema poolt on koostatud ka mullu trükivalgust näinud „Maakaitse käsiraamat“.

KLK senine pealik kol-ltn Meelis Pernits jätkab teenistust KL peastaabis.

KLK uus veebel staabiveebel Siim Tambaum on väga kogenud vanemallohvitser, tema eelkäija staabiveebel Ivo Kask jätkab teenistust reservis.

KLK on Kaitseliidu struktuuriüksus, mis on Kaitseliidu juhtimis- ja õpetamiskultuuri looja ja hoidja.