Kaitseliidu meistrivõistlused võrkpallis

Toimumise koht: Valga Spordihall, Kungla 31a, Valga linn
Korraldaja: Valgamaa malev
võistlusprotokoll
Võistluste läbiviimine ja osavõtjad:

Võistlused viiakse läbi kehtivate võrkpalli võistlusreeglite alusel koos mõningate erisustega. Võistkonna suurus kuni 10 mängijat. Võistkonnas väljakul korraga 6 mängijat, kellest vähemalt kaks peavad olema naissoost. Naiste poolt üle võrgu löökide blokeerimine on keelatud. Võrgu kõrgus – 243 cm (meeste võrk). Mängitakse kahe geimi võiduni, geim mängitakse 15 punktini k.a kolmas otsustav geim, väljakupoolt vahetatakse kolmandas geimis 8. punkti järel. Kohamängudes, alates poolfinaalidest, võidab geimi võistkond, kes esimesena kogub 15 punkti vähemalt 2-punktilise vahega. Viigiseisul 14-14 jätkatakse mängu kuni 2-punktiline vahe on saavutatud (16-14; 17-15; …).

Osaleda on lubatud aastal 2000. või varem sündinud KL, NKK, KT ja NK liikmetel. Iga võistleja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise.

Võistkonna nimeline ülesandmisleht esitatakse mängupäeva hommikul enne alagruppidesse loosimist.

Mängu käigus on lubatud vahetada kõiki registreeritud mängijaid, edasi-tagasi vahetused on lubatud.

Distsiplinaarküsimused:
1. Osavõtvad võistkonnad on kohustatud ilmuma võistluskohta ettenähtud ajal.  Mängule mitteilmunud või rohkem kui 10 minutit hilinenud võistkonnale kantakse turniiritabelisse loobumiskaotus ( - : + ). Mängu alustamisega ei tohi viivitada üle 5 minuti.
2. Juhul, kui võistkonnas mängib kaasa ülesandmislehel mitteregistreeritud mängija, arvestatakse  võistkonnale võidu korral  kaotus ja võetakse ära antud mängus punktid. Võitja võistkonna punktid aga arvestatakse.
4. Protesti esitamise korral tuleb see koheselt peale mängu kirjalikult mängu kohtunikule. Protest, mis ei ole kirjalikult esitatud, arutamisele ei kuulu. Hilisemal protesti arutamisel võtavad osa mõlema  võistkonna esindajad, mängu kohtunik ja turniiri peakohtunik.
5. Võistkond diskvalifitseeritakse, kui ta on andnud kaks loobumiskaotust:
6.  Võistkondade võistlusvormid (vähemalt särgid) peavad olema ühte värvi, v.a. libero

Läbiviimise süsteem ja paremusjärjestus:
Võistlus viiakse läbi turniirisüsteemis alagruppides. Paremusjärjestus selgub saavutatud punktide üldsumma järgi.  Võit 2-0 annab 3 punkti, võit 2-1 annab 2 punkti, kaotus 1-2 annab 1 punkti, kaotus 0-2 ja loobumiskaotus 0 punkti. Kogutud võrdsete  punktide korral kasutatakse paremusjärjestuse määramisel  järgmisi kriteeriume:
  1. omavahelise mängu tulemus;
  2. üldine geimide vahe;
  3. üldine punktide vahe.
Võistluste lõplik turniirisüsteem pannakse paika peale arvulist eelregistreerimist (st malevad annavad teada osalemisest ning võistkonna arvulisest suurusest), mis peab tehtud olema hiljemalt 08.03.2016 kell 12.00ks e-posti aadressil valgakaitseliit.ee

Alagruppidesse loosimine toimub vahetult enne võistluste algust kohapeal. Eelmise aasta (2015) KL võrkpalli meistrivõistluste kaks paremat võistkonda asetatakse eraldi alagruppidesse.
Peale alagrupiturniiri paremusjärjestuse selgitamist jätkatakse PLAY-OFF SÜSTEEMIS

Kohtunikud:
Alagrupimängudes kasutatakse ainult pukikohtunikku (n.ö esimene kohtunik) ja sekretäri. Poolfinaalides, finaalis ja kolmanda koha mängus kuuluvad kohtunike kogu koosseisu ka teine kohtunik ning piirikohtunikud.

Autasustamine:
Kolme esimest võistkonda autasustatakse karikaga, mängijaid diplomi ning medaliga. Turniiri parimat mängijat (MVP) autasustatakse eriauhinnaga.

Üldiselt :
Kõik juhendis määratlemata küsimused ja turniiri käigus tekkinud küsimused  lahendab  peakohtunik.