et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu noored kogunevad suvisesse suurlaagrisse

07.07.2009
Täna, 7. juuli õhtul kell 16 avatakse Ida-Virumaal Remnikul kodutütarde ja noorkotkaste üle-eestiline suurlaager. Noorte Kotkaste ja Kodutütarde suurlaager Remniku lastelaagris kestab 7.–10. juulini.
Laagrisse oodatakse kümmet tublimat noorkotkast igast malevast ja kümmet hakkajamat kodutütart igast ringkonnast ning nende juhendajaid. Lisaks Kaitseliidu lastele osalevad laagris ka politsei ja päästeameti töötajate lapsed ning väliskülalistena on kohal Läti ja Leedu noored. Kokku tuleb Peipsi äärde Remnikule üle 350 inimese.

Reede pärastlõunani kestvas laagris tehakse palju sporti, kavas on tuletõrjeolümpia ja läbitakse seiklusrada. Kolmandal päeval jagunevad lapsed erinevatesse tegevuspunktidesse, kus nad õpivad ja arendavad paljusid oskusi ning omandavad uusi teadmisi. Ühel laagriõhtul korraldatakse ka suur Segasumma suvila stiilipidu.

Laagri viimasel päeval peetakse maha aga mõttetalgud, kus noored saavad avaldada oma arvamust, kuidas kujundada Noorte Kotkaste ja Kodutütarde organisatsioon veel paremaks. Hiljem esitavad rühmad oma mõtteid teistele endale meelepärases vormis.