et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu noored stardivad öisele võistlusmatkale

09.02.2024
Valge välk 2022
Autor: Markus Sein
9.-10. veebruaril toimub Valgamaal viiendat korda noorkotkaste ja kodutütarde võistlusmatk “Valge Välk 2024”. Kaitseliidu Valgamaa maleva korraldatav sündmus toob kokku 32 võistkonda, et testida nende vastupidavust, meeskonnatööd ja ellujäämisoskusi talvises looduses.
Võistlusmatk algab Kaagjärve mõisast, ulatudes distantsilt 25 kilomeetrini läbi lumiste metsade. Noored stardivad rajale reede õhtul ja finišeerivad laupäeva päeval. Neljaliikmelistel võistkondadel tuleb 15 tunni vältel liikuda varjatult maastikul ning täita kontrollpunktides neile antud ülesandeid. Võimalikud ülesanded kontrollpunktides on orienteerumine, side, laskeharjutused sportrelvadest, esmaabi. Kogu võistluse jooksul tuleb võistlejatel hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega. Kõik see toimub peamiselt öösel ja matkasuuskadel, ilma igasuguse kõrvalise abita.

Möödunud aastal võidutses Harju maleva noorkotkaste võistkond “A4”, järgnesid Valgamaa maleva võistkond “Valga 3” ja Tartu noorkotkaste võistkond “Tartu NK NEG”. Kodutütarde arvestuses näitas parimat tulemust “Pärnu KT Jaagupi”, saavutades üldarvestuses neljanda koha.

Kodutütred ja Noored Kotkad on Kaitseliidu noorteorganisatsioonid, mille missiooniks on kasvatada noori isamaalises vaimus, arendades nii nende vaimseid kui ka füüsilisi võimeid. “Valge Välk 2024” on suurepärane võimalus noortele näidata talvises metsas oma oskusi ja vastupidavust, samuti tugevdada meeskonnatööd ja iseloomu.

Vt varasemat võistluse videokokkuvõtet siit.