et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu parimad orienteerujad sel aastal Pärnumaalt

06.07.2022
Kaitseliidu 2022. aasta meistrivõistlused orienteerumises toimusid laupäeval, 2. juulil Kilingi-Nõmmel. Võistkondliku esikoha ning rändkarika koju viimise õiguse lunastasid Pärnumaa maleva orienteerujad jättes enda seljataha Tartu ja Põlva malevate orienteerujad. 
Lisaks võistkondlikule paremusjärjestusele selgitati parimad orienteerujad välja vanuseklasside kaupa nii meeste kui naiste arvestuses.

Tüdrukutest olid parimad Maria Kaljur (N12, Pärnumaa malev) ning Laura-Liis Kaljur (M15, Pärnumaa malev). Poiste arvestuses võtsid individuaalsed võidud Peeter Liivamägi (M12, Tartu malev), Kardo Kutti (M15, Harju malev) ning Markus Kaljur (M18, Pärnumaa malev).

Naistest olid võidukad Kristiina Himma (N21, Võrumaa malev), Kadri Limberg (N35, Tartu malev), Merike Vanjuk (N45, Lääne malev) ning Maive Tõemäe (N55, Põlva malev). Meeste arvestuses said aga parimad tulemused kirja Jaanus Roos (M21, Tartu malev), Rain Muru (M40, Tallinna malev), Joe Lepp (M50, Pärnumaa malev) ning Maido Kaljur (M60, Pärnumaa malev).

Samuti võeti mõõtu vabarajal. Parimaks osutus 21 punkti läbinud Jaanus Jõgis Tallinna malevast. Teise ja kolmanda koha võtsid aga Tartu maleva kaitseliitlased: vastavalt 20 punkti läbinud Jaanus Roos ning 18 punkti läbinud Väino Ellamik.

Võistluse eesmärgiks on populariseerida orienteerumist Kaitseliidus ning selgitada välja Kaitseliidu meistrid orienteerumises. Spordiürituse korraldasid Kaitseliidu Pärnumaa malev koostöös Kaitseliidu peastaabiga ja orienteerumisklubiga West.