et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Saaremaa malev korraldab tankitõrjeõppuse „Tõllu Rusikas 21“

29.09.2021
Prantsuse kamraadid varasemal õppusel Saaremaal
Autor: Kadri Paomees
01.-03. oktoobrini korraldab Kaitseliidu Saaremaa malev Saaremaal tankitõrjeõppuse "Tõllu rusikas" kus osaleb kokku sadakond kaitseliitlast erinevatest Kaitseliidu malevatest ja 60 Eestis liitlaste eFP kontingendis teenivat Prantsusmaa kaitseväelast.
Tankitõrjeõppuse taktikaline osa viiakse läbi Ratla, Koikla, Lõpi ja Räägi külades . Õppuse eesmärk on harjutada tankitõrjeüksuste tegutsemist lahingolukorras.

Saaremaa kaitseliitlaste kõrval osalevad külalisüksused ka Harju-, Pärnu-, Lääne-, ja Tallinna malevatest. Vaatlejad on kaasatud ka Võru malevast. Õppusel osalevad tankitõrje- ja jalaväeüksused oma transpordivahendite ja tehnikaga. Liitlasüksus Prantsusmaalt kasutab jalaväe lahingumasinaid.

„Prantslased on Saaremaal juba kolmandat korda. Ja seetõttu kutsun kõiki huvilisi kohale tulema avalikule esitlusele Leisis ja Kuressaares, et tutvuda ka Prantsuse armee relvastuse ja tehnikaga,“ ütles Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kaptenleitnant Arto Reinmaa.

Õppusel kasutatakse ka erinevaid imitatsioonivahendeid nagu paukpadrunid, õppegranaadid, suitsugranaadid, müraimitaatorid ja valgustus- ning signaalraketid. Seega võib õppuste piirkonnas olla müratase tavapärasest suurem.

„Seoses õppusega palub Kaitseliidu Saaremaa malev kohalike elanike mõistvat suhtumist ning tänab kinnistute omanikke, kes on lubanud oma maadel õppuse läbiviimist. See on selge märk nende kodanike soovist panustada riigikaitsesse. Kaitseliit tänab!“ lisas Saaremaa maleva pealik.