et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu suurõppus Orkaan tõstis lahinguvalmidust Lääne-Eestis

04.12.2023
Autor: Dairi Õun
Kaitseliidu Lääne maakaitseringkond viis 1.-3. detsembrini 2023 edukalt läbi oma iga-aastase suurõppuse Orkaan, mis toimus Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal. Seekord oli õppuse fookuses erinevad julgestusülesanded, eelkõige olulise taristu kaitse.
17. korda toimunud õppuse eesmärk oli tõsta kaitseliitlaste lahinguvalmidust ja võimet täita sõjalise riigikaitse ülesandeid. Tavapäraste taktikaharjutuste kõrval on seekord kesksel kohal julgestusoperatsioonid. Kokku osales õppusel üle 1300 inimese, sealhulgas kaitseliitlased, lätlased ning NATO prantsuse ja briti sõdurid.

Kolonelleitnant Raigo Paimla, Lääne maakaitseringkonna ülem, tõstis esile õppuse mitmekülgsuse, mis hõlmas meredessandi tõrjet Saaremaal, õhudessandi tõrjumist Haapsalus, kriitilise taristu kaitset Pärnus ja piiriintsidentide lahendamist Iklas.

Õppuse raames korraldas Naiskodukaitse koostöös PPA ja Päästeametiga evakuatsiooniõppuseid, loomaks realistlikke stsenaariume meedikutele ja evakuatsioonirühmadele. Olulise panuse õppuse õnnestumisse andsid ka Kodutütred ja Noorkotkad, kes osalesid evakuatsiooniõppustel, aidates luua realistlikku olukorda meedikutele ja evakuatsioonirühmadele.

Orkaan on Kaitseliidu Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne malevaid ühendav õppus, mis on oluline komponent meie riigikaitsevalmiduses.

Kaitseliit tänab kohalikke elanikke mõistva suhtumise ja toetuse eest.

Vt pilte siit.