et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kaitseliidu tegevuse taastamist tähistatakse matka ja isamaalise räpiga

15.02.2019
Admiral Pitka mälestusmatk 2018
Autor: Kristjan Prii
Pühapäeval, 17. veebruaril möödub 29 aastat Kaitseliidu taasloomisest, mida tähistatakse piduliku rivistusega Järvakandis, rahvamatkaga Järvamaal ning muusikalise kingitusega noorelt kaitseliitlaselt.
Kell 10 toimub Rapla maleva eestvedamisel tseremoonia Järvakandi rahvamajas, kohas, kus Kaitseliidu tegevus taastati. Kell 11 stardib traditsiooniline Järva maleva korraldatud admiral Johan Pitka nimeline rahvamatk marsruudil Jalgsema-Peetri. Kolmeteistkümnendat korda toimuva jalgsimatkaga tähistatakse Kaitseliidu taasloomist ja admirali 147. sünniaastapäeva.

Aktiivne Tallinna maleva noor kaitseliitlane Henri-Georg Eiche on Kaitseliidule ja Eesti Vabariigile pühendanud sütitava muusikavideo „Meie reliikvia on Vabadus“, mis jõuab laiema avalikkuse ette samuti 17. veebruari hommikul, kui Henri-Georg ise on metsas Kaitseliidu õppustel.  Video avaldatakse Kaitseliidu kodulehel. 

Kaitseliit oli esimene riigikaitsestruktuur, mis taastati poolteist aastat enne Eesti iseseisvuse taastamist. 17. veebruaril 1990. aastal otsustasid 125 Järvakanti kogunenud inimest taastada Kaitseliidu üleriigilise organisatsioonina ning vastu võeti ka Kaitseliidu ajutine põhikiri.

Praegu on Kaitseliidul pea 16 000 liiget, koos Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkastega kuulub Kaitseliitu perre üle 26 000 inimese.