et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu ülem arutas Rootsi kolleegiga koostööd

09.12.2019
KL ülem Riho Ühtegi ja Rootsi Kodukaitse ülem Stefan Sandborg
Autor: Kristjan Prii
Kaitseliidu ülema brigaadikindral Riho Ühtegi tänasel kohtumisel Rootsi Kodukaitse (Hemvärnet) ülema kindralmajor Stefan Sandborgiga arutati kahe sõsarorganisatsiooni koostöö hetkeseisu ja plaane edaspidiseks.
Eesti ja Rootsi vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni ühistegevuses keskendutakse sõjalise võimete arendamisele ning väljaõppe ja noorteorganisatsioonide koostööle.

Kindralid asetasid pärja admiral Johan pitka mälestusmärgile ning külastasid ühiselt Kaitseliidu Harju malevat ja Küberkaitseüksust Männikul.

Kaitseliidu ja Rootsi Kodukaitse koostöö on läbi aegade olnud intensiivne. Tähtsal kohal on koostöö SERE (Survival, Evasion, Resistance, and Escape) valdkonnas. Kaitseliidu vastava valdkonna tippinstruktorid on saanud erialast väljaõpet just Rootsi relvajõudude SERE koolis.

Lisaks on mitmele KL maakaitseringkonnale või struktuuriüksusele määratud oma koostööpartner Rootsi Kodukaitses. Näiteks Saaremaa maleval on mitu koostööüritust aastas Kodukaitse Gotlandi pataljoniga, Naiskodukaitse teeb koostööd Rootsi vabatahtliku naisteorganisatsiooniga Lottakåren jne.

Rootsi võistkond on osalenud igal aastal Kaitseliidu poolt korraldatud Admiral Pitka luurevõistlusel, aga ka talvisel luurevõistlusel Utria retk.

Lisaks vabatahtlike koostööle osaleb Rootsi Kodukaitse ülem Skandinaaviamaade, Balti riikide ja Soome reservväelaste ja/või vabatahtlike kaitseorganisatsioonide ülemate konverentsil SCANBAL.