et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kaitseliidu ülem: olen õppuse käiguga rahul

09.05.2018
Kindralmajor Kiili andmas intervjuud Sõduri FMile
Autor: Raili Nõgu
Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili väisas täna suurõppuse Siil raames Kagu-Eestit ning avaldas õppuse käigu üle rahulolu.
„See sära, see pühendumus- see motiveerib nii tegevväelasi, see motiveerib meie ühiskonda. Jätkake seda, mis te teete, jätkake oma õigust riiki kaitsta,“ avaldas kindralmajor Kiili õppusel osalejatele tänu sõduriraadiole Siil FM antud intervjuus ning soovis osalejatele jõudu Eesti inimeste eest seismisel ning turvalisuse tagamisel.
 
Õppuse käiku hinnates on kindralmajor Kiili rahul, õppuse juhtimine käivitus kindralmajori hinnangul sujuvalt ning kõik Maakaitsestaabi juhtimiselemendid on veel püsti. Erilist tänu avaldas kindralmajor Kiili õppusel osalevatele naiskodukaitsjatest staabiassistentidele, kes on veel tänagi tegevuses ning kõigile tööandjatele ja pereliikmetele, kes on suurõppusest osavõtjaid toetanud.
 
Siili esimese faasi ajal alanud malevate inspekteerimine on jõudmas lõpule, kuid Kaitseliidu osalemine õppusel sellega veel ei lõppe, staabid on töös ning kaitseliitlased on õppusel osalemas veel ka üksuste koosseisus.
 
Suurõppusest võtab osa üle 9200 kaitseliitlase. Hetkel on suurõppus Siil jõudnud kolmandasse faasi ehk käimas on õppelahingud, mis kestavad 12.maini.