et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu ülem: vabadust ei anta enam iial käest ja selle tagavad kaitseliitlased

23.08.2021
Autor: Kaitse Kodu!
20.augustil korraldas Kaitseliit kaitseväelise jalutuskäigu, et tunnustada ja meenutada kaitseliitlasi ja teisi kaasvõitlejaid, kes 30 aastat tagasi seisid selle eest, et Eesti saaks taas vabaks.
„Olla vaba on privileeg, kuid see on ka kohustus. Vaba saab olla vaid see rahvas, kes tahab vaba olla. Me oleme ühe korra oma vabaduse kaotanud ning me ei tohi lasta sel enam korduda. Kaitseliidu ülemana luban täna siin teie ees seistes, et Kaitseliit teeb kõik endast oleneva, et meil ei tuleks taas end vabaks võidelda ja kui seda teha tuleb, siis teeme seda üheskoos nii, nagu 30 aasta eest," ütles brigaadikindral Riho Ühtegi Vabaduse väljakul peetud kõnes.
Vabaduse väljakule oli üles rivistunud Kaitseliidu liputoimkonnad, 30 aasta tagustes sündmustes osalenud, kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred ning kaitseväe orkester. Rivistusel osalenud sajad kaitseliitlased liikusid Vabaduse väljakule Raadiomaja juurest, kust neid saatis heade sõnadega teele rahvusringhäälingu juhatuse esimees Erik Roose, kes oli ka ise 30 aastat tagasi toimunud sündmuste keerises. Ühisel jalutuskäigul osales ka Rapla maleva toetajaliige kindralleitnant Martin Herem. Kaitseliitlasi oli tervitama tulnud Riigikogu esimees Jüri Ratas ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.
„Teie kangelaslikud sõnad ja ettevõtmised augustikuus 30 aasta eest, aga ka eelnevatel ja järgnevatel päevadel muutsid meie rahva ajaloo käiku. Me võitsime! Me taastasime iseseisvuse veretult. Me panime aluse tänasele Eestile. Mul on heameel näha praegu siin, et teie tahe ega võimekus meie kõigi eest seista pole raugenud," ütles Ratas.