et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu ülem valiti Eesti Spordiselts Kalev presidendiks

13.01.2014
Eile, 12 jaanuaril 2014 aastal toimus Viru hotelli konverentsikeskuses Eesti spordiselts (ESS) Kalev erakorraline üldkogu, kus üksmeelse hääletuse tulemusena valiti spordiseltsi presidendiks brigaadikindral Meelis Kiili. Brigaadikindral Meelis Kiili tänas kõiki kalevlasi talle osutatud au ja usalduse eest ning lubas anda olulise panuse ESS Kalevi hea nime, käekäigu, hiilguse ja arengu hoidmisel ja edendamisel. Brigaadikindral Meelis Kiili sõnul saab tema presidentuuri ajal olema fookuses inimene ehk täpsemalt töö noortega ja laialdane järelkasv, sest organisatsiooni jätkusuutlikkuse kandja on eelkõige tubli eesti inimene.

Aasta 2014 on kultuuriministeeriumi poolt väljakuulutatud sportliku liikumise aasta ning sel ajal on võimalik nii kalevlastel ja ka kaitseliitlastel võimalik hinnata oma panust Eesti ühiskonda. Parimaks näiteks sellest on meie kõigi eeskuju, mille läbi me kaasame ühiskonda ja inimesi. Brigaadikindral Meelis Kiili kandideerimise platvormi leiad siit.

Samal üldkogu raames toimus ka pidulik ESS Kalevi ja Kaitseliidu ühiste kavatsuste raamleppe allkirjastamine, kus ühelt poolt oli allakirjutajaks ESS Kalev tegevjuht Aleksander Tammert ja teiselt poolt Kaitseliidu ülem b-kin Meelis Kiili.

Heade kavatsuste raamlepe sätestab edasise koostöö edendamise põhiprintsiibid, mille alusel töötatakse mõlemapoolselt välja koostöökokkulepe mõlema organisatsiooni parima sünergia rakendamiseks ühiste eesmärkide saavutamisel. Allkirjastatud ühiste kavatsuste protokolli leiad siit.

Eesti Spordiselts Kalev on Eesti vanemaid ja auväärsemaid üleriigilisi spordiühendusi. Oma rohkem kui 112 aastase ajaloo jooksul on ESS Kalev lähtunud oma tegevuses eelkõige eestluse hoidmisel ja edendamisel, tervete ja isamaaliste kodanike kasvatamisel ja läbi aktiivse spordi - ja liikumisharrastusalase tegevuse Eesti kui terve ja edumeelse riigi teadvustamisel.