et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Valgamaa malev saab kaasaegse lasketiiru

29.01.2016
Autor: Valgamaa malev
Valgamaal Tõlliste vallas avatakse pühapäeval, 31. jaanuaril kell 11.00 Valgamaa maleva Metsniku lasketiir, mis on 2013. aastal valminud Sakala maleva Väluste lasketiiru järel teine Kaitseliidu vajadustele vastav kaasaegne välilasketiir.
 
Kaitseliidu Valgamaa maleva pealiku major Tõnis Org´i sõnul on valminud Metsniku lasketiir Valgamaa kaitseliitlaste jaoks tähtis väljaõppe objekt kuna laskeoskus on sõduri väljaõppes väga olulisel kohal. „Kaasaegne elektrooniliste sihtmärkide süsteem võimaldab edaspidises väljaõppes saavutada lühema ajaga paremaid tulemusi. Vabatahtlike jaoks on aeg kõige kriitilisem ressurss.“

Metsniku lasketiiru näol on tegemist maksimaalselt 300meetrist laskedistantsi võimaldava vähendatud ohualaga lahtise lasketiiruga. Lasketiirus on lubatud kasutada püstoleid, püstolkuulipildujaid ja revolvreid kaliibri piiranguta; vintraudseid relvi kaliibriga kuni 7,62 mm, sileraudseid relvi kaliibri piiranguta ning tankitõrjerelvi alakaliibriga kuni 9 mm.

Lisaks tavasihtmärkidele on lasketiirus ka 12 rajaga elektrooniline sihtmärkide süsteem.

Lasketiiru ehitustööd toimusid kahes etapis. Lasketiiru ehitas AS Nordecon ning lasketiiru väliõppeklassi/söökla ja piirdeaia ehitas AS Eviko. Ehitusprojekti koostas OÜ GECC Konsultatsioonid ning ehitustööde omanikujärelevalveteenust osutasid AS Telora-E ja OÜ P.P Ehitusjärelevalve.

Lisaks lasketiiru ehitustöödele lammutati kinnistult suur osa amortiseerunud nõukogudeaegsed ehitisi ja varemeid. Ehitiste lammutamise kooskõlastas Muinsuskaitseamet.

„Oktoobri lõpus valminud Valgamaa maleva Metsniku 100m ja 300m lasketiirud on kindlasti oluline täiendus Kaitseliidu väljaõppebaasidele,“ ütles ASi Nordecon insenerehituse direktor Reedik Raudla. „Lisaks kahe 12 rajaga tiiru ehitusele lammutati territooriumil nõukogudeaegse sõjaväebaasi rajatised, ehitati välja üle 2,6 km teid ja rajati nõuetekohane tuletõrje veevõtukoht. Lasketiiru sihtmärgisüsteemid on tarnitud maailma oma ala parimatelt, lasketiirus saab harjutada nii statsionaarsete kui liikuvate märklaudade peal. Ehitajana tahame selle projekti puhul esile tõsta väga teadlikku, detailset ja osavõtlikku tellija suhtumist, mis tõestab, et sisukas koostöö tagab alati soovitud tulemuse.“

Lasketiiru rajamise maksumus koos sihtmärkidega ja käibemaksuga on ümardatult 1,1 miljonit eurot.