et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu vanematekogu sättis sihte

08.06.2021
Autor: Erakogu
8. juunil kogunes Kaitseliidu vanematekogu hooaja viimasele koosolekule enne suvepausile minekut. Päevakorras oli vanematekogu eestseisuse valimine, ülevaade arengukavast ja võimearendusest Kaitseministeeriumi haldusalas, veteranide tunnustamine ja vanematekogu pädevust reguleerivad sätted Kaitseliidu seaduses.
Vanematekogu eestseisus koosneb liikmete seast kaheks aastaks  valitud esimehest ja kahest aseesimehest. Ühehäälselt toetati praeguse esimehe Neeme Väli ja aseesimeeste Tiit Tammsaare ning Peeter Lorentsi jätkamist järgmisel kahel aastal.

Kaitseministeeriumi kaitsevalmiduse asekantsler Meelis Oidsalu andis ülevaate ressursiplaneerimise hetkeseisust. Kuigi Kaitseliit on seoses valitsuses otsustatud riigikaitse arendamiseks plaanitud rahastamise vähendamisega sunnitud vähendama tegevusi ja koondama ametikohti, sai vanematekogu kinnituse, et maakaitsevõime ülesehitamine ja varustamine jätkub varem planeeritud mahus. Samuti jätkub isamaalise kasvatuse programmi rahastamine.

Vanematekogu toetas keskjuhatuse algatust töötada välja kord Kaitseliidu algusaastatetel aktiivselt panustanud liikmete tunnustamiseks.

Arutati ka Kaitseliidu seaduse täiendamist vanematekogu pädevuste osas, mida tuleks menetleda õigusloome auditi raames.