et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu võitlusgrupid harjutasid Eesti kaitsmist

18.03.2021
Autor: Asso Puidet
Möödunud nädalavahetusel harjutasid Kaitseliidu võitlusgrupi liikmed kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse ja liitlaste instruktorite juhendamisel lahingutegevust hoonestatud alal. 
„Võitlusgrupid on Kaitseliidus ettevalmistatavad erioperatsioone üksused, kelle läbi me mitmekordistame Eesti erioperatsioonide võimet,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi. „Neisse üksustesse kuuluvad mehed ja naised, kelle väljaõpe on keskmisest palju intensiivsem ja võitlustahe märksa kõrgem. Nad peavad olema valmis lahingusse minema esimesena ja sealt väljuma viimasena, neile usaldatakse ülesandeid, mis tavaüksustele on üle jõu käivad. Ei, nad ei ole eliitüksused, nad on eriüksused.“

Võitlusgruppide liikmed, kaitseväe erioperaatorid ja liitlaste instruktorid vahetasid harjutusel omavahelisi kogemusi, et suurendada valmisolekut ja kollektiivkaitset piirkondlike ohtude vastu. Võitlejad treenisid hoonetesse sisenemist, liikumist koridorides ja treppidel ning ruumide puhastamist lähtudes partnerite erioperatsioonide taktikast.

„See on keeruline lahinguruum, kus tegutsemiseks on vajalikud väga head sõdurioskused, ohutu ja tõhus relvakäsitsemine, ruumiline ettekujutus ja detailidele pühendumine,“ ütles harjutusel osalenud võitlusgrupi ülem. „Linnalahing on meeskondade kokku harjutamise mõõdupuu, kus tiimikaaslaste tegevusi ja kavatsusi tuleb lugeda ja mõista käigult.“

Kaitseliidu võitlusgrupid on igas Kaitseliidu malevas ning nende väljaõpe keskendub suures osas väikeüksuse taktikale ning laske- ja pioneeriväljeõppele. Üksuse liikmed peavad olema võimelised tegutsema vastase poolt hõivatud alal ja olema iseseisvad. Kaitseliidu võitlusgruppide väljaõpe toimub tihedas koostöös kaitseväe erioperatsioonide väejuhatusega ja liitlasriikide erioperatsioonide üksuste instruktoritega.

Vt pilte siit.