et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu Võrumaa malev külastab Lätis Korneti lähedal asuvat tundmatu Eesti sõduri hauda

23.02.2010
Piduliku ürituse korraldavad lätlased: Ape maakonna juhid ja esindajad Aluksne jalaväekoolist ning Zemessardze 31. jalaväepataljonist. Üritus on pühendatud Eesti Vabariigi 92. aastapäevale.
Traditsioon külastada Lätis asuvat tundmatu Eesti sõduri hauda algas juba 1990. aastatel. Vahepeal traditsioon katkes seoses Zemessardze ümberkorraldamise tõttu, ent taastati Eesti vabariigi 90. aastapäeval kaks aastat tagasi. Toona paigaldati tundmatu Eesti sõduri haua juurde teeristile viit, mis juhatab kalmuni. Teeviida rajamise eestvedajaks oli Võrumaa maleva tegevliige Mihkel Puusepp, kes korraldas viida püstitamiseks vajaliku raha kogumiseks korjanduse.

Külastatav haud on väheseid teadaolevaid ning korras peetavaid Eesti sõjahaudu Lätis. Enamik Eesti sõdurite haudu Lätis on mahajäetud või nende asukoht sootuks teadmata. Sellesse hauda maetud tundmatust Eesti sõdurist on teada vaid see, et ta sai lahingus haavata ning kohalik talumees ravis teda, kuid kahjuks tulemusteta, ning sõdur suri. Talumees mattis sõduri oma maale ning hoidis haua korras.

Lätis on esindatud Võrumaa maleva kaitseliitlased Eesti riigilipu ja maleva lipuga, Naiskodukaitse, Noored Kotkad ja Kodutütred.