et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidus vahetuvad pealikud

31.07.2020
Esimesest augustist alustab teenistust Lääne maleva pealikuna major Andres Välli, kes siiani juhtis Tallinna malevat. Lääne maleva senine pealik kolonelleitnant Meelis Pernits siirdub juhtima Kaitseliidu kooli.
Meelis Pernits alustas tööd Kaitseliidu koolis juba 20 aastat tagasi, mil õppeasutus koostöös Taani Kodukaitse akadeemiaga loodi. Kaitseliidu kool alustas toona Vana-Võidus ja kolis siis Raplamaale Alu mõisa, kus asub tänaseni. „Kaitseliidu kool on nende aastate jooksul teinud tugeva arengu ning mul on hea meel naasta sinna ja jätkata nende ideede arendamist, milleks kool 20 aastat tagasi loodi“ ütles Pernits.
       Major Andres Välli on teeninud erinevatel, peamiselt logistikaga seotud ametikohtadel kaitseväes ja Kaitseliidu peastaabis. Kaitseliidu juhikogemuse sai ta Tallinna malevas, mis on ka Põhja maakaitseringkonna juhtmalev.
„Selleks, et tuletada meelde kuhu me minemas oleme, peame korraks tagasi tulema algusesse ja sõnastama uuesti oma eesmärgi“, ütles Andres Välli.
Käesolevat rotatsiooni peab ta huvitavaks väljakutseks ja ootab nii palgalistelt kui ka vabatahtlikelt aktiivset ning konstruktiivset koostööd. „Kõige olulisem on soov ja tahe midagi ära teha ja siis on eesmärgid saavutatavad“, lisas major Välli.