et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidust läks reservi 30 aastat teeninud ülemveebel Land

28.07.2023
Autor: Kristjan Prii
Eesti Sõjamuuseumis Viimsis toimunud pidulikul liputseremoonial saadeti reservi 30 aastat Kaitseliidus teeninud ülemveebel Peeter Land.
Ülemveebel Land andis Kaitseliidu veebli ameti üle ülemveebel Andri Harkmannile, kes alustas teenistust kaitseväes 1994. aastal Kuperjanovi üksik-jalaväepataljonis. Ta on teeninud nii lahingukoolis kui ka pikalt erinevatel ametikohtadel kaitseväe ühendatud õppeasutustes ja kaitseväe akadeemias.  Ülemveebel Harkmann on osalenud rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel Afganistanis ja Iraagis. Ta on Kaitseliidu Tartu maleva liige. Muude tunnustuste seas on Andri Harkmanni  Vabariigi presidendi poolt autasustatud Kotkaristi mõõkadega kuldristiga.
Kaitseliidu ülem kindralmajor Riho Ühtegi tänas ülemveebel Landi pika ja Eestile truu teenistuse eest ning soovis ülemveebel Harkmannile edu ja jõudu eelkäija suurtesse kingadesse astumisel.
Teenistusest lahkuv ülemveebel Peeter Land on teeninud Kaitseliidus erinevatel ametikohtadel alates 1993.aastast.Kaitseliidu esimese veebli kohuseid on ta täitnud alates 2019.aastast. Vahetult Kaitseliidu ülema alluvuses juhib Kaitseliidu veebel organisatsiooni allohvitseride korpust, tegeleb muu hulgas mainekujunduse, avalike sündmuste ja sümboolikaga. Ülemveebel Peeter Land on aastaid olnud suviste Võidupüha paraadide peakorraldaja. Tema autasude hulgas on Kaitseliidu Valgeristi teise ja kolmanda klassi teenetemärk, Kaitseliidu esimese klassi teenetemedal ja kaitseväe eeskujuliku teenistuse rist.
Peeter Land sai muude lahkumiskingituste seas nimelise relva kaitseväe juhatajalt ning Eesti ohvitseri aumõõga Kaitseliidu ülemalt.
Pilte liputseremooniast saab näha lingilt:
https://drive.proton.me/urls/HV880N0XWW?fbclid=IwAR3ikoy6QVfc8IsWjMROz8dzKgynntTU2gI8HayrMZPlJ3_AregCJGPIFdE#qoQN55P0Uqeg