et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit esitleb vastvalminud räpilugu Meie reliikvia on Vabadus!

17.02.2019
Kaitseliit esitleb vastvalminud muusikavideot „Meie reliikvia on vabadus“, mille sõnade autor ja esitaja on Henri-Georg Eiche (artistinimi MC Eiche), kes koos kahe vennaga on aktiivne Tallinna maleva kaitseliitlane (samas kompaniis, mille pealikuks on üks vendadest).
Sütitav ja kergesti meeldejääv räpilugu on pühendatud Eesti Vabariigi ja Kaitseliidu 100. sünnipäevale. Kuna muusikavideo on ülesvõetud soomusrongil Wabadus, soomusrongid kandsid Eesti Vabadussõjas pidevalt rünnakuraskust, avavad videos kasutatud Vabadussõja aegsed kaadrid lugu läbivat isamaalist sõnumit.

„Eelkõige näen oma loo sihtgrupina noori, kes ei tohi unustada hinda, mida on vabaduse eest makstud. Meie vabadus ei ole iseenesest mõistetav. Vabadust tuleb hoida ja kaitsta,“ ütles noor artist. 
Henri-Georg (17) on Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilane, Kaitseliiduga seotud on ta 2012. aastast, mil alustas tegutsemist noorkotkana.

Videot saab vaadata siit.

Kaitseliit oli esimene riigikaitsestruktuur, mis taastati poolteist aastat enne Eesti iseseisvuse taastamist. 17. veebruaril 1990. aastal otsustasid 125 Järvakanti kogunenud inimest taastada Kaitseliidu üleriigilise organisatsioonina ning vastu võeti ka Kaitseliidu ajutine põhikiri.

Praegu on Kaitseliidul pea 16 000 liiget, koos Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkastega kuulub Kaitseliitu perre üle 26 000 inimese.