et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit ja Päästeamet süvendasid koostööd

31.05.2023
Autor: Eduard Iganus
Täna kohtusid Kaitseliidu Harju malevas Kaitseliidu ja Päästeameti juhid, et arutada organisatsioonide tegevusi elanikkonna kaitseks ja kriisideks valmistumisel.
„Kaitseliidu ja Päästeameti roll Eesti elanikele hädaolukordade ja erakorraliste sündmuste lahendamisel taandub ühisele pingutusele. See vastastikust abi pakkuv koostöö võimaldab otsustavalt valmistuda erinevateks hädaolukordadeks, mille tekkimisel on ühene arusaam vajalike ressursside, materjalide või kokkulepitud muu abi võimaldamises,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi. „Kaitseliidu vabatahtlikud ja vaieldamatult Naiskodukaitse liikmeskond on valmis panema õla alla, kui riigil on abi vajadus.“
 
Nii Kaitseliidu kui ka Päästeameti juhid said ülevaate mõlema organisatsiooni viimastest arengutest ja koostöövaldkondade hetkeseisust, sealhulgas Kaitseliidu kriisiplaanist. Samuti olid aruteluteemaks Naiskodukaitse evakuatsioonirühmad ja Päästeameti võimalused panustamaks nende rühmade arendamisse.
 
„Eesti elanike elu ja tervist päästame ja kaitseme kõige paremini koostööd tehes. Ohualast inimeste evakueerimine on Päästeameti ülesanne, kuid siin on vaja meil partnerite abi. Hea koostöö päästeteenistuse ja kaitseliidu vahel on muutunud julgeolekuolukorda arvestades aina olulisem ja regulaarsed kohtumised on väga tähtis osa sellest,“ ütles Päästeameti peadirektor Margo Klaos.
 
Kaitseliidu ja Päästeameti vaheline koostöökokkulepe sõlmiti eelmise aasta suvel. Organisatsioonid teevad koostööd ennetusalaselt, sealhulgas läbi rakenduse „Ole Valmis!“, aga ka päästealal, demineerimisel, evakuatsioonil ja kriisideks valmistumisel läbi erinevate õppuste.