et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit kutsub aastapäeval ühtekuuluvust näitama

11.11.2021
Kuvatõmmis KLÜ tervitusvideost
Autor: Kaitse Kodu!
Täna, 11. novembril peab Kaitseliit oma 103. loomise aastapäeva. Andmaks tähtpäevale pidulikumat hõngu, kutsub Kaitseliidu ülem kõiki kaitseliitlasi, naiskodukaitsjaid, noorkotkaid, kodutütreid ja noortejuhte kandma oma igapäevastel töödel, õpingutel ja muudel toimetustel vastavalt kuuluvusele ka Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste või Kodutütarde vormiriietust või ka Kaitseliidu käelinti.
Kaitseliidu aastapäeva tähistatakse sel aastal pandeemiale kohaselt tagasihoidlikult, küll on aga 11. novembril kell 13.30 võimalik jälgida Kaitseliidu ülema aastapäevakõne otseülekannet KL Facebooki lehelt.

Vaata ka Kaitseliidu ülema aastapäevatervitust siit.

Esimese ilmasõja lõpuga 11 . novembril 1918 lõppes ka Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud EKLi ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka. Kaitseliit on Eesti vanim ja suurim jõustruktuur, kuhu kuulub täna üle 25 000 isamaalise mehe, naise, poisi ja tüdruku.