et
en
Teksti suurus:
A A A

KAITSELIIT LASKMA!

26.05.2021
KL meisterlaskuri märk ja tunnistus
Autor: Margus Purlau
12.-13. juunil toimuvad Kaitseliidu Tallinna maleva Männiku lasketiirus Kaitseliidu meistrivõistlused laskmises, millest tõotavad tulla tõenäoliselt üle aegade suurimad Eestimaa pinnal toimunud laskevõistlused. 
Võistlus viiakse läbi kolmes tasemekategoorias - meistriklass, kütiklass, laskurklass; kuues võistlusklassis – mehed, naised, noormehed, neiud, poisid ja tüdrukud; seitsmes (7) harjutuses. Meistrivõistluste stardiprotokoll annab kokku 620 stardikohta.

Meistrivõistluste krooniks on taasiseseisvunud Eesti ajal esmakordselt Kaitseliidu ülema poolt väljaantav KL meisterlaskuri märk (pildil) ja meisterlaskuri tunnistus. Selleks pakub väärikat konkurentsi meistriklass, kus osalevad KL struktuuriüksuste esikütid/parimad laskurid. Kokku antakse 2021 meistrivõistlustel sõja- ja sportrelvadest välja 10 meisterlaskuri märki ja nimetust.
 
„Laskevõistlused on kohaks, kus iga tõsine laskur võib esineda oma võimete kohaselt ja seega kõrgväärtusline laskesport ei jää üksi tippmeeste eesõiguseks,” seisab KL ülema kindralmajor Johannes Orasmaa käskkirjasi nr.30 aastast 1934.. Selle kinnituseks läheb jagamisele kuni 34 medalikomplekti vastavalt ea-, soo- ja vanuseklassidele.
 
Erakordne laskevõistlus paneb proovile mitte ainult laskurid, aga ka korraldajad, kohtunikud ja taristu .Ka elektroonilised süsteemid saavad oma tuleristsed ja kogemuse edaspidiseks. Sportlik vaim, terve keha ja laskeoskus on iga kaitseliitlase hügieenilised omadused.
 
Tutvu meistrivõistluste juhendiga siin.

KAITSELIIT LASKMA!