et
en
Teksti suurus:
A A A

​Kaitseliit oli Soomes Heikki Tuokko laskevõistlusel võidukas

03.09.2019
Valdu Reinaas, Anti Grünberg, Kalle Toomet ja Tõnis Otstavel.
Autor: KL Rapla malev
Soomes pühapäeval toimunud XIX Heikki Tuokko laskevõistlusel tuli Anti Grünberg Rapla malevast vintpüssist laskmisel esikohale ning sai rändkarika, teiseks tuli Valdu Reinaas Rapla malevast ja kolmandaks Andres Käär Harju malevast. Püstolist laskmises said kaks esimest kohta Kalle Toomet ja Tõnis Otstavel Rapla malevast.
Võistlus koosneb kahest osast. Esimeses osas lastakse vintpüssi SKY, mis on valmistatud enne 1940ndat aastat, relv peab olema originaal ja modifitseerimata. Kaugus 150m lamades asend ja ilma toeta.
 
Teises osas lastakse püstolit. Püstol peab olema valmistatud enne 1940ndat aastat. Kuna Kaitseliidul  selliseid püstoleid ei ole, siis laenatakse need kohapeal soomlastelt. Seega ainus trenn mida antud relvaga saab teha, on viis proovilasku enne võistlust. Ülejäänud tuleb laskja kogemuse ja külma närvi arvelt.
 
Võistlust korraldatakse aastast 2000. Võistlustel osalevad enamasti soome reservväelased ja hobilaskurid. Seekordsel võistlusel oli võistlejaid alla 90, kuid tavaliselt küündib arv 120 võistlejani.

Loe lisaks Rapla maleva kodulehelt: http://rapla.kaitseliit.ee/et/laskesportlaste-edukas-nadalavahetus-soomes