et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit tähistab võidupüha paraadiga Paides

04.06.2021
Kaitseliidu korraldatav võidupüha paraad toimub 23. juunil kell 11 täies mahus ning rivis on  ligi 800 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast ja kodutütart koos liitlasvägede esindajatega.
„Tähistame tänavust võidupüha rõõmsalt ja lootusrikkalt, aga ka ettevaatlikult,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi. „Ühtlasi tasume ka võla Paide linna ees, kuhu planeeritud paraad pandeemia tõttu eelmisel suvel ära jäi.“
Paidest teevad ülelennu NATO Balti õhuturbemissiooni hävitajad ja teised liitlaste lennuvahendid. Lisaks paraadile on kavas militaartehnika näitus, võidutule süütamine ning selle laialisaatmine ja Vabadussõja mälestusmärkide austamine.
Pidupäeva tähistamine algab kell seitse hommikul lippude heiskamisega Paide keskväljakul, misjärel asetatakse kell 8.30 pärjad Müüsleris asuvale Vabadussõja mälestussambale. Ausamba juures süüdatakse ka võidutuli ning kõnet peab peaminister. Kell kümme on oikumeeniline jumalateenistus Paide Püha Risti kirikus. Võidupüha paraad algab Paide keskväljakul kell 11 Vabariigi Presidendi saabumisega, kes peab ka traditsioonilise võidupüha kõne, misjärel peab kõne Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.
Lahingutehnika näitus on Paide kesklinnas avatud juba kella üheksast hommikul. Koos vormikandjatega osalevad võidupüha tähistamisel Riigikogu esimees, valitsuse liikmed, diplomaatilise korpuse ja liitlaste esindajad. Otseülekande teeb Eesti Televisioon.
Tänavu viivad presidendi käest saadud võidutule kõigisse maakondadesse kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad, kes on üheealised taastatud Eesti Vabariigiga. See on Kaitseliidu panus tähistamaks 30 aasta möödumist iseseisvuse taastamisest. 
Kaitseliit arvestab võidupüha paraadi korraldamisel kõigi terviseameti ettekirjutustega.