et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit toetab eriolukorra lahendamist üle Eesti

15.03.2020
Kaitseliitlased pühapäeval Virtsu sadamas
Autor: Meelis Pernits
Kaitseliidu ülema brigaadikindral Riho Ühtegi sõnul on 21 tuhat kaitseliitlast valmis panustama eestimaalaste turvalisusse.
Kõige rohkem on Kaitseliidu panust näha piiripunktides, kuid kindlasti ollakse valmis täitma erinevaid ülesandeid, millega Politsei- ja Piirivalveamet (PPA), Tervise- ja Päästeamet ning kohalikud omavalitsused jt abi vajavad.

Seni on toetatud Naiskodukaitse ja Tallinna/Tartu malevlaste poolt infojagamise ja võimalike nakatanute avastamisega Tallinna ning Tartu väravates (lennu-, bussi- ja rongijaamades ning reisisadamates).

Kirde maakaitseringkonna (MKR) kaitseliitlased toetavad PPA-d idapiiril, Lõuna ja Lääne omad lõunapiiril. Lisaks abistavad Lääne MKR kaitseliitlased PPA-d Virtsu ja Heltermaa sadamates liikumispiirangute tagamisel.

Lisaks on homsest KL vabatahtlikud valmis toetama häirekeskust avatava kriisitelefoni 1247 operaatoritena, Vabatahtlikud saavad kõigepealt väljaõppe ja siis asuvad tööle.

Samuti on KL toetanud Saaremaa haiglat ja omavalitsust ning valmis toetama vajadusel ka piiripunktides välitoitlustamisega.

Ainult koos oleme tugevad! Eesti eest 🇪🇪