et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit viib Sirgalas läbi viimased lahinglaskmised enne NATO kollektiivkaitseõppust

04.10.2013
21. septembril külastas brigaadikindral Meelis Kiili Nursipalus õppuseks harjutavat Tallinna miinipldujarühma
Autor: Priit Ojap
Nädalavahetusel toimub Sirgalas Kaitseliidu Tallinna maleva laskelaager, kus lahinglaskmisi viib läbi ka miinipildujarühm, kes esimese vabatahtlikest koosneva üksusena osaleb sügisel NATO reageerimisjõudude õppusel Steadfast Jazz.
„"Meie ülesandeks õppusel on Scoutspataljoni jalaväekompanii toetamine kaudtulega. Laskelaagris osalevad Tallinna maleva lahingkompanii ning
staabi- ja tagalakompanii, lastakse kõikidest allüksuste tabelvarustusse kuuluvatest relvadest, sealhulgas 81 mm miinipildujast, tankitõrjekahurist ja granaadiheitjast Carl-Gustav",“ selgitas Tallinna maleva pealik major Lauri Abel. „"Maleva miinipildujarühmale on see viimaseks lahinglaskmiseks enne novembrikuist õppust Poolas,“" lisas Abel.

Kaitseliidu Tallinna maleva miinipildujarühm on moodustatud valdavalt Lõuna Üksik-kompanii kaitseliitlaste baasil. Enne Steadfast Jazzile suundumist on kaitseliitlastest miinipildurid läbinud väljaõppe koos Scoutspataljoni jalaväekompaniiga, et ühtlustada protseduure ja drille.
Miinipildujarühma kuulub 32 võitlejat, rühmaülem on nooremleitnant Alar Nigul.

Uue riigikaitse arengukava kohaselt saab Kaitseliidust maakaitse eest vastutaja ning maakaitsestruktuuri kuuluvad üksused varustatakse ja relvastatakse täielikult. Kaitseliit vahetab praegu välja malevates olevaid miinipildujaid. Seni kasutusel olnud Iisraeli päritolu 81 mm relvad vahetatakse osaliselt välja uute Ameerika Ühendriikides toodetud miinipildujate vastu.

Kaitseliidu Tallinna maleva laskelaager toimub Sirgala harjutusväljal 4.-6. oktoobrini.