et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased alustasid Iraagis ülesannete täitmist

14.06.2021
Autor: Ardi Hallismaa
Iraagis NATO missioonil teeniva väekaitserühma Estguard-4 kaitseliitlased saavutasid lahinguvalmiduse ja alustasid teenistusülesannete täitmist.
„Võitlejad on üllatavalt hästi kohanenud kohaliku kliimaga ja rutiiniga. Esimesed päevad olid üsnagi keerulised, sest uut informatsiooni, eelkõige side- ja planeerimisvahendite kohta, tuli palju peale," ütles väekaitserühma ülem leitnant Sven Luik. „Kõik oli vaja omandada nelja päeva jooksul, et saavutada kiiresti lahingvalmidus ja olla valmis ülesandeid täitma. Nüüdseks on uued tööriistad juba käepärased ning esimesed ülesanded ka täidetud."

Mai lõpus Eestist teele saadetud üksuse teenistus Iraagis kestab käesoleva aasta detsembrini. Kõik üksuse võitlejad on Kaitseliidu tegevliikmed 13 erinevast malevast. Enim on esindatud Lääne malev kuue liikmega.
Kaitseliidule annab osalus välisoperatsioonil võimaluse testida oma väljaõpet ja oskusi. Paljud ülesanded, mida Kaitseliit operatsioonil täidab, on samad, mida täidetakse ka Eestis kriisiolukorras – objektide ja konvoide julgestamine ning patrullid. Lisaks annab välisoperatsioonil osalemine kaitseliitlastele hea võimaluse testida oma oskusi reaalse operatsiooni olukorras rahvusvahelise üksuse koosseisus.

Estguard-4 väekaitserühm on osa NATO Iraagi missioonist (NMI), mis nõustab ja toetab Iraagi julgeolekujõudusid. NATO lõi missiooni 2018.a oktoobris, missiooni suurus on 500 kaitseväelast, sealhulgas instruktorid, nõunikud ja toetav personal nii NATO kui ka partnerriikidest, nagu Austraalia, Soome ja Rootsi. NATO missiooni väekaitserühma ülesandeks on missioonil teenivate isikute julgestamine ja eskort nende külastatavatele objektidele, samuti objektide julgestamine.