et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased õpetavad Ühendkuningriigis välja Ukraina sõdureid

15.03.2024
Ukraina lahingukogemusega kaitseliitlane German Barinov.
Autor: Kaitsevägi
Eesti riik saadab väljaõppemissiooni Interflex raames Ühendkuningriiki kaitseliitlastest, tegev- ja reservväelast koosneva instruktorkoosseisu, et õpetada Ukraina sõdureid.
Märtsi keskel Ühendkuningriiki suunduv üksus on kuni 30-liikmeline ja koosneb tegev- ja reservväelastest ning kaitseliitlastest instruktoritest, kes on ise väljaõppemissioonil osalemiseks soovi avaldanud. Missioonile siirduva ülsuse koosseisus on 21 Kaitseliidu liiget. Ühe väljaõppetsükli pikkuseks on kaks kuud.

„Minu jaoks on suur au, et antakse võimalus ukrainlasi õpetada ja oma kogemusi nendega jagada, sest ma arvan, et praegu on maailmas kõige suurem eesmärk aidata Ukrainal okupandid tagasi lüüa,“ ütles Pärnumaa maleva reamees German Barinov, kes on varem teeninud Ukraina rindel nii jalaväelase kui ka meedikuna kokku 21 kuud.

“Ukraina peab juba üle kahe aasta võitlust Venemaa Föderatsiooni täiemahulise agressiooni vastu. Oma iseseisvuse ja territoriaalse terviklikkuse kaitsmiseks toetub Ukraina oma liitlaste toetusele, sealhulgas väljaõppele. Selleks, et Ukraina saavutaks oma eesmärgid, saadame väljaõppemissiooni Interflex raames Ühendkuningriiki kaitseväe tegevväelastest ja reservväelastest instruktorid, et anda seal Ukraina kaitseväelastele sõduri baaskoolitusi, nagu tegevused lahinguväljal, relvaõpe ja laskeoskus,“ ütles kaitseväe peastaabi ülem kindralmajor Enno Mõts.

Enne Ühendkuningriiki suundumist osalesid instruktorid Tapal toimunud nädalasel kursusel. „Selle nädala peamine eesmärk oli viia läbi instruktori täiendkursus, kus õpetati peamisi instruktori pädevusi, et meie instruktorid, kes Ühendkuningriiki lähevad, oskaksid ja oleksid valmis Ukraina sõduritele andma kvaliteetset väljaõpet. Eeskätt keskendusime relva käsitlemise oskuste õpetamisele ning meditsiinile,“ ütles väljaõppemissioonile suunduva üksuse väljaõppe eest vastutav leitnant Marek Härmask.

Käesoleva aasta jaanuaris otsustas Eesti liituda Ühendkuningriigi poolt juhitava väljaõppemissiooniga Interflex, mille raames antakse Ukraina kaitseväelastele sõduri baaskoolitust. Lisaks Eestile osalevad Interflexi väljaõppemissioonil ka Põhjamaad, Balti riigid, Austraalia, Uus-Meremaa, Kanada ja Kosovo.​

Vt pilte siit.