et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased õppisid koos brittide ja prantslastega tankide hävitamist

01.07.2019
Autor: Põhja maakaitseringkond
Kaitseliidu Tallinna, Harju ja Rapla malevate lahingkompaniid harjutasid 28.-30. juunini Kaitseväe keskpolügoonil toimunud õppusel HUNT 2019 koos briti ja prantsuse liitlastega võitlemist tankide vastu. Kuigi Eesti on NATO liige juba 15 aastat, oli tänavune HUNT kaitseliitlaste jaoks esmakordne võimalus pidada raske soomustehnika vastu kaitse- ja viivituslahinguid.
Samal ajal said briti ja prantsuse tanki- ja jalaväelased kogemuse, kuidas võidelda Eesti maastikku hästi tundvate ja seeläbi eelist omavate vabatahtlike vastu ning kontrollida oma standardseid lahinguprotseduure.
HUNT 2019 üks ideoloogidest, Tallinna maleva pealik kolonelleitnant Janno Märk oli soomusõppuse tulemustega rahul. „Kaitseliitlased said tänu meie liitlastele harjutada klassikalist konventsionaalset sõda. HUNT oli pärast võidupüha ja enne laulupidu meie üksuste jaoks igati kasulik ja motivatsiooni tõstev tegevus,“ ütles Märk.

Selleks, et liitlaste ehk õppuse kontekstis vaenlaste soomuse ülekaal ei oleks täiesti lootusetu, võitles kaitseliitlaste poolel ka brittide ründekopter AH-64 Apache. Ühendkuningriiklaste tankihävitaja tegeles kogu õppuse vältel metsas tankitõrjerelvadega ringi mütanud jalaväelastest kaitseliitlaste ponnistuste õhust toetamisega.
Õppus HUNT oli osa õppusest Baltic Protector 2019, mille käigus harjutatakse muuhulgas Harjumaal ja Saaremaal liitlasüksuste meritsi maabumist ja varustuse saatmist.