et
en
Teksti suurus:
A A A

Kaitseliitlased suusatasid ümber ekvaatori

02.03.2021
Järvakad ühiselt kilomeetreid kogumas
Autor: Urmas Glase, Järva malev
15. veebruarist 1. märtsini läbi viidud võistlusel „Kaitseliit suusatama 2021!“ läbiti sihiks seatud eesmärk teha ühiselt suuskadel ring ümber ekvaatori ehk läbida 40 075,017 kilomeetrit.
„Ilmataadi tehnilised apsakad üle-eestilisel "lumetootmisel" on toonud viimasel kümnendil mitmeid lumevaeseid talvi ja tuletab meelde, et kaitseliitlase suusatamisoskus ja kogemus ei ole igipõline oskus,“ ütles Kaitseliidu spordipealik Margus Purlau. „Käesolev talv ja „Kaitseliit suusatama“ programm põlistas taas need kogemused ja rõõmud. Austus osalejate ees,“ lisas Purlau.

Virtuaalvõistluse käigus said kõik Kaitseliidu liikmed kanda oma kilomeetrid sisse veebilehele: https://registreeri.kaitseliit.ee/KLsuusatama21/ Oma panuse andis ka tubli Põlva naiskodukaitsja, värske kahekordne suusaorienteerumise maailmameister Daisy Kudre.

Tublimad Kaitseliidu suusatajad olid seekord Tartu malevas, kes läbisid kahe nädala jooksul 7317 kilomeetrit, järgnesid Järva malev 5429 ja Võrumaa malev 4752 kilomeetriga.

Kokku läbisid virtuaalsuusatamisel osalenud kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, kodutütred ja noorkotkad kõigist Kaitseliidu struktuuriüksustest kokku 42 005 kilomeetrit.

Tõeliselt suusatama õppisid eestlased alles enne viimast sõda Kaitseliidu tegevuse raames ja eestvõttel. Eestlaste üheks lemmikspordiks kujunemisele aitasid nimelt kaasa 1930-tel aastatel Kaitseliidu poolt korraldatud üle- ja ümber-eestilised suusamatkad.